Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Gerçek Değeri 13.000 Dolar

Bitcoin (BTC), Mart ayının en düşük seviyelerinden bu yana son derece iyi bir performans sergiledi ve 3.

Bitcoin Boğaları Bunu Beğendi BTC’nin Gerçek Değeri 13.000 Dolar

Bitcoin (BTC), Mart ayının en düşük seviyelerinden bu yana son derece iyi bir performans sergiledi ve 3.700 dolarlık dip fiyatından %150’nin üzerinde toparlandı. 10.500 dolardan 1.200 dolarlık güçlü bir geri çekilmeden sonra bile BTC, hala 2020’nin en iyi performans gösteren varlıklarından biridir.

Yine de çok önemli bir indikatör, Bitcoin’in hala özünde değerinin çok altında olduğunu ve boğalar için hala alan olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Değerinin Çok Altında

Başta Wall Street’teki analistler olmak üzere birçok analist, Bitcoin’in değerli olduğunu kabul etmekte zorlanıyor. Kripto para biriminin, çoğunlukla nakit akışı üretmediği, temettü sunmadığı ve fiziksel bir formu olmadığı için değeri çok fazla görünüyor.

Aralık 2019’da dijital varlık yöneticisi ve yatırımcı Charles Edwards bu sorunu çözmeye çalıştı. Bitcoin için gerçek bir değer fiyat modeli oluşturmaya çalışan “Bitcoin Enerji-Değer Eşitliği” başlıklı bir makale yayınladı.

Edwards temel olarak Bitcoin ağı tarafından kullanılan enerjinin, BTC’nin birim başına maliyetini tahmin etmek için kullanılabileceğini önerdi. Çözüm, Bitcoin’in üretim maliyetlerini belirlerken değer verilebileceğidir.

Enerji değeri modelinin etkinliğini göstermek için Edwards yandaki grafiği paylaştı.

Grafik, Bitcoin’in fiyatının her zaman modelin üstünde ve altında ticaret yaparak enerji değeri ile bir şekilde ilişkili olduğunu göstermektedir.

Bitcoin (BTC) Enerji Değerinin Altında İşlem Görüyor

Edwards’ın son verilerden aldığı bilgilere göre, Bitcoin şu anda enerji değerinin %27 altında işlem görüyor. Yatırımcı, 6 Temmuz’da aşağıdaki grafiği paylaştı ve Bitcoin’in enerji değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.815 dolar olduğunu gösterdi.

Enerji değeri yükselmeye devam ederse, BTC’nin geçmişi göz önünde bulundurularak buna doğru eğilim göstermesi muhtemeldir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner