Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti, Mayıs Ayından Bu Yana En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin hakimiyeti, Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyeye yükseldi.

bitcoin hakimsyet orani

Bitcoin hakimiyeti, Mayıs ayının başından bu yana en yüksek seviyeye yükseldi. TradingView verilerine göre, Bitcoin’in pazar payı 3 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan %49.15’e yükseldi. Bununla birlikte, 3 Ocak’taki yüzde 73.68’lik zirvesinden hala yaklaşık %33 aşağıda.

Lider kripto para birimi, en iyi altcoin’lerden çok daha iyi performans gösteren bir toparlanmaya öncülük ediyor. Bugün erken saatlerde Bitcoin, Amazon tarafından kripto para birimlerini kabul etmeye yönelik planın yalanlanmasının ardından 40.000 dolar seviyesini bir kez daha geçti.

BTCdominance

Bitcoin hakimiyeti, çarpıcı rallisinin durma noktasına gelmesi ve pazarın odağını alternatif kripto para birimlerine kaydırmasının ardından Nisan ayı sonlarında 2018’den bu yana ilk kez yüzde 50’nin altına düştü. Yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre Bitcoin hakimiyeti %47 civarındaydı.

16 Nisan’dan 16 Mayıs’a kadar geçen bir ay içinde Ethereum, önceki boğa piyasası sırasında baskın olan “flippening” anlatısını canlandırarak kazanç sağlamıştı. Yaklaşan “Londra” hard forku, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum için büyük bir katalizör olarak görülürken, ETH/BTC çifti baskı altında kalmaya devam ediyor. ETH hakimiyeti Coingecko verilerine göre %17 civarında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner