Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) HODL Sayısı, Piyasadaki Düşüşe Rağmen Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Glassnode verilerine göre, yarım yıldan fazla bir süredir tutulan Bitcoin arzı rekor seviyeye ulaştı.

bitcoin

Glassnode verilerine göre, yarım yıldan fazla bir süredir tutulan Bitcoin arzı rekor seviyeye ulaştı. Bitcoin’i uzun süre önce satın alan yatırımcıların çoğunun, satmak yerine elinde tutmayı tercih ettiği ortaya çıktı.

Piyasada şu anda 6 aylık-10 yıllık arzın elde tutulmasında dalga benzeri bir artış görebilir. Metrik, Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak kullanan kripto yatırımcılarının davranışlarında temel bir değişiklik olduğunu ortaya çıkarıyor.

“HODL Dalgası” artışı, Bitcoin’in 70.000 dolara ulaştıktan sonra karşılaştığı durumdan bu yana gözlemlendi. Metrik, Bitcoin yeni ATH’yi test ederken piyasada büyük satın alma gücünün ortaya çıktığını da gösterdi.

Kripto Yatırımcılarının Çoğu Uzun Vadeli Yatırım Yapıyor

Three Arrows Capital CEO’su, piyasanın Bitcoin sahiplerinin davranış modelinde 2018’e kıyasla bir değişiklik olduğunu belirtti. Özetle, kripto yatırımcılarının çoğu artık daha sabırlı ve uzun vadeli yatırımları tercih ediyor.  

Bu değişimin arkasındaki nedenin, 2020’nin sonunda yaşanan beklenmedik Bitcoin yükselişi olduğu düşünülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 37,835 dolar civarından işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner