Yükleniyor...

Kyber Network Nedir? KNC Coin Yorum ve Geleceği

Kyber Network, kullanıcıların kripto varlıkları alıp satabilecekleri geleneksel borsalara bir alternatif oluşturmak isteyen, sayıları giderek artan DeFi kripto para birimlerinden biridir.

Kyber Network kullanicilarin kripto varliklari alip satabilecekleri geleneksel borsalara bir alternatif olusturmak isteyen sayilari giderek artan DeFi kripto para birimlerinden biridir.

Kyber Network, kullanıcıların kripto varlıkları alıp satabilecekleri geleneksel borsalara bir alternatif oluşturmak isteyen, sayıları giderek artan DeFi kripto para birimlerinden biridir.

Kyber Network, kullanıcılara merkezi bir borsa kullanmak zorunda kalmadan bir kripto para birimini başka bir kripto para birimiyle değiştirme olanağı veren merkezi olmayan bir finans (DeFi) projesidir. Yatırımcışar ayrıca farklı kripto para birimlerini kabul etmek için Kyber Network’ü kullanabilir ve yine de seçtikleri kripto varlığında ödeme alabilirler.

Kyber Network Nedir? 

Kyber Network, kullanıcıların kripto varlıkları alıp satabilecekleri geleneksel borsalara bir alternatif oluşturmak isteyen, sayıları giderek artan DeFi kripto para birimlerinden biridir.

Bu, Kyber Network’ün Kraken’in kendisine benzer bir hizmet sağlamaya çalıştığı anlamına gelir, ancak tek bir şirket tarafından işletilmek yerine, borsası tamamen kod, dağıtılmış bir yazılım kullanıcıları ağı ve Ethereum blok zinciri tarafından desteklenmektedir . 

Bu amaca yönelik olarak Kyber ekibi, Ethereum üzerinde çalışmak üzere tasarlanmış üç araç geliştirdi: merkezi olmayan değişim için bir protokol, varlık dönüşümleri için bir uygulama programlama arayüzü (API) ve kullanıcıların bakım ve operasyonlarını yönetmelerine yardımcı olan KNC kripto para birimi. 

Bu araçlar birlikte, kullanıcıların kripto varlıklarını merkezi bir sipariş defteri veya operatör olmadan takas etmesine olanak tanıyan merkezi olmayan bir değişim uygulaması olan KyberSwap’ın başlatılmasına yardımcı oldu.

Bunun yerine, mevcut varlıklar için dönüşüm oranları doğrudan protokolde yerleşiktir, yani kullanıcılar işlemleri yürütmek için yalnızca Ether (ETH) cinsinden ücret öder ve ardından Ethereum’a yerleşir.

Kyber Network’ün kripto para birimi Kyber Network Crystal (KNC), yazılım kurallarındaki güncellemelerin oylanması da dahil olmak üzere bu borsa dışındaki önemli işlemler için ödeme yapmak için kullanılır.

Kyber Network’ü Kim Yarattı?

Kyber Network, 2017 yılında Loi Luu, Victor Tran ve Yaron Velner tarafından kuruldu.

O sırada Kyber ekibi, KNC kripto para biriminin ilk madeni para teklifinde 200.000 ETH (yaklaşık 50 milyon $) topladı. Satış sırasında, çoğu alıcı ve yatırımcılara satılan toplam 226 milyon KNC arzı yaratıldı.

Ekim 2017’de Kyber Network, 10 milyondan fazla KNC tokenini yaktı ve maksimum arzı yaklaşık 215 milyon KNC’ye düşürdü.

Yazılım, Şubat 2018’de Ethereum blok zincirinde yayına girdi. 

2s

Kyber Network Nasıl Çalışır?

Kyber Network’ün nasıl çalıştığını anlamak için, birlikte bir değişim hizmeti sağlamaya yardımcı olan ağ bileşenlerini gözden geçirmek önemlidir. 

Bunlar şunları içerir: 

  • Akıllı Sözleşmeler: Tokenlerin ticareti ve takası için altyapı sağlayın.
  • Rezervler: Ağa likidite sunun.
  • Alıcılar: İşlemleri gerçekleştirin ve ağdan likiditeyi alın. (Örnekler Dapps, satıcılar ve cüzdanları içerir.)

KNC’yi Değerli Yapan Nedir?

KNC kripto para birimi, Kyber Network’ün korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar.

Kullanıcılar, KNC’yi stake ederek ağ yükseltmeleri ve politikaları (örnek olarak ücret modelleri ve oranları) üzerinde oy kullanma olanağı kazanırlar ve her oy, yatırdıkları KNC miktarıyla orantılıdır. 

Kullanıcılar ayrıca blok ödülünün bir kısmını kazanmaya devam ederken, tokenlerini diğer doğrulayıcılara devredebilir ve onlara oy tahsis edebilir. 

KNC’yi stake eden kullanıcılar, katkıları için ETH şeklinde ödüller alacaklardır.

Yatırımcılar, kripto para arzını kalıcı olarak azaltmak için KNC’de ödenen ağ ücretlerinin zamanla yakılacağını unutmamalıdır. Bu nedenle, ilk arz 215 milyon KNC’nin biraz üzerindeyken, bu giderek azalabilir ve KNC’yi zaman içinde daha değerli hale getirebilir.

KNC Coin Yorum ve Geleceği

Kullanıcılar, daha geleneksel merkezileştirilmiş değişim platformlarına bir alternatif sağlama misyonuna dayalı olarak Kyber Network’ü çekici bulabilirler. 

Bugüne kadar, kullanıcıların kendi ekosistemleri içinde kripto para ticareti yapmalarına izin vermek için Kyber Network’ü halihazırda entegre eden çeşitli cüzdanlar var. 

Ayrıca, birkaç proje, işlemleri kolaylaştırmak için Kyber’ın API’sini bile dahil etti. Bazı örnekler arasında popüler sanal gerçeklik platformu Decentraland ve bir Ethereum geliştirme konferansı olan Edcon sayılabilir.

Yatırımcılar ayrıca merkezi olmayan borsaların kripto varlıklarına erişimi genişletme ve genişletmedeki gelecekteki rolüne inanmaları durumunda KNC’yi satın alıp portföylerine eklemeye çalışabilirler.

KNC 1Y graph coinmarketcap

KNC Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KNC Coin 20.04 TL TL’den işlem görüyor. KNC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 10.12% değişim gösterdi. KNC Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 20,769,933 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 105,689,284 $ dolar seviyesinde.

KNC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 KNC Coin 0.621794 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle KNC Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2,40 dolarla kaydetti. Bununla birlikte KNC yılın en düşük seviyesini ise 1,17  dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner