Yükleniyor...

Bitcoin, Rusya – Ukrayna Gerginliği Arasında 37.000 Doları Koruyor

Bitcoin, ekonomik yaptırım sinyalleri üzerine bir miktar toparlanma yaşadı.

bitcoin rusya ukrayna gerginligi arasinda 37 000 dolari koruyor

Bitcoin, ekonomik yaptırım sinyalleri üzerine bir miktar toparlanma yaşadı.

Bitcoin bir haftadır Rusya – Ukrayna gerginliği nedeniyle önemli ölçüde gerilemişti. Bitcoin dün akşam gerginliğin tırmanması ve işgal haberleri üzerine 36.300 dolara kadar geriledi. Ardından Bitcoin ve ABD hisse senedi piyasaları, Putin’in Doğu Ukrayna’ya asker gönderme kararına cevaben Beyaz Saray, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ın Rusya’ya ekonomik yaptırım sinyali vermesi ve Putin’in ülkede isyancıların elindeki iki bölgeyi resmen tanıması nedeniyle bir miktar toparlandı.

Bazı piyasa yorumcuları, piyasalardaki toparlanmayı Batı’nın askeri müdahaleden kaçınma ve yaptırımlar yoluyla ekonomik zarar verme kararının tam ölçekli bir savaş korkularını yatıştırmış olması ile açıklıyor. Makro fon yöneticisi Igor Schatz “Bu, Putin için stratejik bir yenilgi ve bugünden sonra tam ölçekli bir savaş ihtimali eskisinden bile daha düşük” ifadelerini kullandı.

Bitcoin yayın saati itibariyle 37.000 doları korumaya devam ediyor ve 37.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner