Yükleniyor...

Bir Bored Ape NFT Sahibi, OpenSea’ye 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı

Ocak ayının sonlarında, popüler NFT platformu OpenSea'de bir listeleme hatası yaşanmış ve Bored Ape Yacht Club NFT'leri mevcut fiyatının çok altında satışa sunulmuştu.

Bored Ape Yacht Club BAYC OpenSea

Ocak ayının sonlarında, popüler NFT platformu OpenSea’de bir listeleme hatası yaşanmış ve Bored Ape Yacht Club NFT’leri mevcut fiyatının çok altında satışa sunulmuştu. Bu sebeple bir Bored Ape sahibi, OpenSea’ye 1 milyon dolarlık dava açtı.

Teksaslı Timothy McKimmy, OpenSea’nin, Ocak ayında yaşanan bu hatayı bildiğini ve bunu çözmek için gerekli önlemleri almadığını iddia etti.

OpenSea’ye Bir Milyon Dolarlık Dava Açtı

Davacı McKimmy’nin Teksas federal mahkemesine verdiği ifadede, Bored Ape #3475’ini listelemediğini ancak 0,1 ETH’ye (yaklaşık 26 dolar) satıldığını söyledi. Satılan bu NFT’nin, kısa süre sonra 99 ETH’ye (250.000 dolar) tekrar satıldığını bildirdi.

BAYC NFT Dava

OpenSea, saldırıda NFT’lerini kaybeden kullanıcılara 750 ETH (1,8 milyon doları) iade etti, ancak McKimmy, OpenSea’nin bu girişimlerinden memnun olmadığını söyleyerek olayı yargıya taşıdı.

Dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea, son zamanlarda kendisini yasal anlaşmazlıkların ve dolandırıcılıkların merkezinde buldu ve bu da kullanıcıların rakip pazarlarla çalışmasına neden oldu.

OpenSea, bu hafta içinde 1,7 milyon dolar tutarında NFT hırsızlığıyla kimlik avı dolandırıcılığına maruz kaldığını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner