Yükleniyor...

Bu Program, Nvidia Grafik Kartlarının Madencilik Yeteneklerinin Tam Olarak Kullanılmasını Sağlayacak

PCGames'in haberine göre yapılan yeni bir program, Nvidia GeForce RTX grafik kartlarının BIOS'larını değiştirerek tüm hashrate kapasitesinin kilidini açıyor.

nvdia

PCGames’in haberine göre yapılan yeni bir program, Nvidia GeForce RTX grafik kartlarının BIOS’larını değiştirerek tüm hashrate kapasitesinin kilidini açıyor.

Sergei isimli bir geliştirici tarafından meydana getirilen bu araç, grafik kartını oyunlar için kullanılamaz hale getirse de, madencilerin sınırsız performanstan yararlanmasını sağlayacak.

Bu değişiklikle birlikte RTX 3080 Ti’nin madencilik kapasitesinin 115 MH/s artabileceği ifade edildi.

Madenciler ayrıca, geliştirici tarafından yüklenen grafik sürücülerini de kurmak durumunda.

Nvidia, geçtiğimiz Mayıs ayında bazı GPU’ların hash rate’ini sınırlamayı mümkün kılan Light Hash Rate (LHR) teknolojisini tanıttı. Bu teknolojiyle GPU, Eth madenciliği yapmaya başladığı takdirde hash rate’i otomatik olarak yarıya indirecek.

Alınan bu önlem Ethereum madencilerinin GPU’ları tüketmesini ve böylece ciddi kıtlıklara ve fiyatların hızla yükselmesine neden olmayı önlemeyi amaçlıyordu. Böylelikle GPU’lar madenciler için önemli ölçüde daha az karlı hale geldi ve oyuncular rahat bir nefes aldı.

Ancak Nvidia, nerflenmiş grafik kartlarının tüm potansiyelini açığa çıkaran beta sürücüsünün kazara piyasaya sürülmesiyle birlikte, yeni özelliğin piyasaya sürülmesini engelledi.

Çip devi, güncellenmiş bir hashrate sınırlayıcı ile LHR’ye ikinci bir şans vermeye karar verdi. Ancak bu çaba da şimdilik boşa gitmiş gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner