Yükleniyor...

Caspian (CSP) Nedir? CSP Coin Yorum ve Geleceği

Kurumsal yatırımcı desteği toplamak, uzun süredir dijital varlık sınıfını geliştirmek için bir kilometre taşı olmuştur.

indir

Kurumsal yatırımcı desteği toplamak, uzun süredir dijital varlık sınıfını geliştirmek için bir kilometre taşı olmuştur. Caspian (CSP), kurumlar için kripto yolunu temizlemeye yardımcı oluyor.

Dijital varlıklara kurumsal yatırım yapmak, kapsamlı deneyim, uzmanlık ve kripto piyasası hakkında derin bir anlayış gerektiren karmaşık ve zorlu bir girişimdir. Ayrıca, geleneksel finansta yaygın olan kurumsal yatırım süreçleri hakkında güçlü bir temel bilgi gerektirir. Caspian kripto ticareti çözümü, güvenilmez ticaret uygulamalarını, raporlama ve uyum eksikliğini ve zayıf güvenliği azaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bunların tümü genellikle blok zinciri odaklı kurumsal yatırım firmalarının başarısını engeller. Caspian, sistemin şeffaflığını, kullanılabilirliğini, güvenliğini ve uyarlanabilirliğini geliştirmek için birlikte çalışan yenilikçi araçlar sağlayarak kriptoya kurumsal yatırımın gelişimini besler.

Caspian (CSP) Nedir?

Tipik olarak basitçe kurumsal yatırımcılar olarak adlandırılan kurumsal yatırım girişimlerinin yaygın örnekleri, ticari bankalar ve yatırım bankaları, yatırım fonları, emeklilik fonları, hedge fonları ve sigorta şirketleri gibi büyük piyasa aktörlerini içerir. Perakende yatırımcıların aksine, ABD’deki ve dünyadaki kurumsal yatırım firmaları, yatırım yaptıkları işletmeler ve bir bütün olarak pazar üzerinde çok daha geniş kapsamlı bir etkiye sahiptir. Bu etki sadece zamanla arttı. Kurumsal yatırımcıların halka açık kurumsal kuruluşlarda sahip oldukları mülkiyet paylarını göz önünde bulundurun. 2021’de kurumsal yatırımcılar, halka açık kuruluşların toplam özsermaye piyasası kapitalizasyonunun yaklaşık %80’ine sahipti.

Kripto para birimlerine ve dijital varlık endüstrisine yatırım daha yaygın hale geliyor. Büyük kurumsal oyuncular düzenli olarak kripto pazarına giriyor. Çoğu durumda, kurumsal yatırımcılar, diğer işletmeler veya yüksek net değerli bireyler (HNWI) adına fonları bir araya toplayan kuruluşlardır. Bu tür kurumların yatırdığı sermaye miktarı, ortalama perakende yatırımcının ayırabileceği miktarları cüceler. Sonuç olarak, bahisler katlanarak artıyor. Kurumsal yatırımcılar, büyük yatırımlarında riskten korunmak ve piyasada avantaj sağlamak amacıyla en iyi profesyonel araştırmacıları, yatırımcıları ve portföy yöneticilerini işe almak için büyük miktarlarda para harcarlar.

maxresdefault 2

Bu yüksek riskler nedeniyle, kapsamlı piyasa değerlendirmesi bu tür kurumlar için hayati önem taşımaktadır. Özellikle dijital varlık dünyasında kurumsal yatırımcılar, kapsamlı risk değerlendirmeleri yapmaya ve kapsamlı risk tolerans önlemleri uygulamaya yüksek öncelik veriyor. Kripto para birimleri dünyadaki en değişken varlık sınıfıdır ve fiyatlar sadece birkaç saat içinde sıklıkla %20-30 (veya daha fazla) oranında dalgalanabilir. Bu tür aşırı oynaklık potansiyeli, özel sipariş yönetimi ve değişim entegrasyonunun başarı için kritik olabileceği anlamına gelir.

Ek olarak, varlık tahsisi, özellikle büyük miktarlarda sermaye yatırımı yaparken önemli bir husus olabilir. Başka bir deyişle, kurumsal yatırımcıların kripto portföyleri tipik olarak çeşitlendirilmiş bir dizi kripto para birimi ve kripto ürünlerinden oluşur. Bunlar, genel piyasa değeri (büyük büyük harf, orta büyük harf ve mikro büyük harf) ve potansiyel olarak fayda, yönetim, birlikte çalışabilirlik ve her bir kripto para biriminin piyasa değeri gibi bir dizi başka ayırt edici özellik ile tanımlanabilir. Dahası, portföyler kripto vadeli işlemleri, opsiyonlar ve takaslar gibi farklı kripto ürünlerine de bölünecek. Kripto piyasasında kurumsal ticaret ve yatırım, ağırlıklı olarak büyük ve orta büyüklükteki kripto para birimlerine odaklanır.

Kısa vadeli bir kâr elde etmek için bir alım satım gerçekleştirirken veya sadece uzun vadeli bir pozisyona alım veya satım yaparken, kayma ile ilgili çeşitli zorluklar – elverişsiz teklif sorma marjları, zayıf işlem hacmi ve düşük likidite gibi – hafifletilir. Ek olarak, sistemin tüm döviz hacmini tek bir likidite havuzunda toplayan algoritmik SOR kullanmak, yürütme performansını artırır.

Caspian Kripto Ticaret Çözümü

Kurumsal dijital varlık piyasası, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi soruna açıktır: 

  • Kötü uyum
  • Raporlama eksikliği
  • Güvenilmez ticaret yürütme
  • Verimsiz güvenlik

Caspian’ın kurumsal düzeydeki yatırım ve ticaret yönetim sistemi, beş farklı bileşen aracılığıyla bu sorunlara çözüm sağlamaya odaklanıyor:

  • Emir ve Yürütme Yönetim Sistemi (OEMS): Caspian’ın OEM’leri, özellikle kurumsal yatırımcılar için tasarlanmış, gelişmiş ticaret ve portföy yönetimi için bir yazılım platformu, takas toplayıcı ve araçlar paketidir.
  • Pozisyon Yönetim Sistemi (PMS): Caspian’ın Pozisyon Yönetim Sistemi (PMS), kullanıcıların birden fazla borsa ve cüzdandaki alım satım pozisyonlarını yönetmelerine, gerçek zamanlı ve geçmiş kâr ve zarar (P&L) verilerini izlemelerine ve diğer gelişmiş metriklere erişmelerine olanak tanır.
  • Raporlama Mekanizmaları: Caspian platformu, bir portföy performansının farklı yönlerini izlemeye yardımcı olan raporlar oluşturmak ve diğer verileri derlemek için bir raporlama motoruna sahiptir. Raporlama mekanizmaları, uzun vadeli ve kısa vadeli analizler için kullanılabilir. Özelleştirilmiş raporlama araçları, kurumsal yatırım firmalarının P&L verilerini, yürütme verilerini, pozisyon boyutunu, giriş türünü, maruziyeti ve daha fazlasını PDF ve Excel gibi çeşitli formatlarda analiz etmesine olanak tanır.
  • Algoritmik Ticaret Yetenekleri: Caspian ticaret sistemi, aynı anda birden fazla ticaret yapmak için özellikle tanımlanmış bir dizi matematiksel talimatı (bir algoritma) takip etmek için bilgisayar yazılımından yararlanır. Algoritmik ticaret, piyasalara kurumsal yatırımcılar için daha fazla likidite ve potansiyel artan karlılık sağlar.
  • Uyumluluk: Caspian’ın otomatik uyumluluk sistemi, yalnızca 0,0005 saniyelik gecikme ile anında gerçekleşen binlerce işlemi aynı anda denetlemek için doğrudan sunucularına yerleştirilmiştir. Bu sistem, alım satım iş akışları üzerindeki olumsuz etkilerden veya sistemin diğer bölümlerindeki yavaşlamalardan kaçınmayı amaçlayan benzersiz bir anahtar teslimi çözüm olarak oluşturulmuştur. 

Kural olarak, kurumsal yatırımcılar bir takım benzersiz zorluklarla karşı karşıyadır ve bu özellikle kripto para birimi gibi nispeten yeni gelişen bir pazarda geçerlidir. Dijital varlıklar, güvenilmez ticaret yürütme, raporlama eksikliği, minimum uyumluluk mekanizmaları ve (bazen) yetersiz güvenlik sorularını gündeme getiriyor. Caspian’ın platform tasarımı, OEMS ve PMS çözümlerini uyumluluğu, raporlamayı ve algoritmik ticaret yeteneklerini kolaylaştıran tek bir sisteme entegre ediyor. Proje ekibinin uzmanlığı, ayrıntılara gösterilen özen ve doyumsuz iyileştirme dürtüsü, Caspian’ı blok zinciri alanında lider haline getirmeye yardımcı oluyor.

CSP 1Y graph coinmarketcap

CSP Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CSP Coin TL’den işlem görüyor. CSP Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. CSP Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

CSP Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CSP Coin dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle CSP Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0.06545 dolarla kaydetti. Bununla birlikte CSP yılın en düşük seviyesini ise 0,00472 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner