Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için Karanlık Senaryolar Dipten Alma Fırsatı Olabilir

Popüler kripto para trader'ı piyasadaki panik havasına ve yaygın korkuya rağmen Bitcoin (BTC) almaya devam ettiğini açıkladı.

btc 1

Popüler kripto para trader’ı piyasadaki panik havasına ve yaygın korkuya rağmen Bitcoin (BTC) almaya devam ettiğini açıkladı.

Kripto para analisti Light Crypto, küresel hisse senedi piyasalarının BTC için iyi olabilecek potansiyel dip işaretleri ettiğini söyledi. Analist, ayrıca altın fiyatının 28 Şubat günü Bitcoin’den daha fazla düşmesinin kısa vadede en büyük kripto para biriminin yükseleceğinin bir işareti olduğunu belirtti. Analist görüşlerini şu şekilde açıkladı:

Altın 2013 yılından bu yana ilk kez bu kadar sert düştü. Muhtemelen marj ihtiyaçlarını karşılamak için satılıyor. Bu durum duygusal ve teslim edici (kapitülatör) bir makro ortamın başka bir işaretidir. Bütün bunlarda rağmen Bitcoin, altından daha az değer kaybetti.

Trader, ayrıca Bitcoin’in 8.600 doların üzerinde kalabilmesi durumunda endişelenecek bir durumun olmadığını belirtirken, bu düşüncelerini de desteklemek için ise başarılı kripto para trader’ı Cantering Clark’ın analizini referans aldığını söyledi. Light Crypto, ayrıca zaten yaklaşan halving’in (yarılanma) yükselişe neden olacağını ifade etti.

Bitcoin (BTC) Tehlike Altında

Başka bir popüler kripto para analisti Jacob Canfield’de benzer düşüncelere sahip. Analiste göre Bitcoin için fırlatma rampası 8.240 dolar seviyesi. BTC’nin tekrar 8.240 dolar seviyesine gelip düzeltmeyi tamamlamasını bekleyen analist, bu seviyenin kırılması durumunda ise çok daha kötü senaryoların yaşanabileceğini düşünüyor.

Canfield, destek seviyesinin kırılması durumunda 6.400 dolara kadar bir çöküş yaşanabileceğini, bu seviyenin kırılmasının Çin’den gelen haberler sonrası kaydedilen yükselişin ardından meydana gelen çöküşten daha tehlikeli olabileceğini çünkü satıcıların daha agresif davranacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner