Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Tehlike Çanları: Madenciler Tasfiyeye Başladı!

Son birkaç gündür Bitcoin ve diğer büyük altcoin’lerin karşı karşıya kaldığı satış baskısından Ethereum (ETH) da nasibini fazlasıyla kaldı.

Ethereum’da Tehlike Çanları ETH Madencileri SellOff Yapıyorlar

Son birkaç gündür Bitcoin ve diğer büyük altcoin’lerin karşı karşıya kaldığı satış baskısından Ethereum (ETH) da nasibini fazlasıyla kaldı.

Yazım sırasında 226 dolardan işlem gören Ethereum için yaklaştığı iddia edilen yeni satış dalgası paniğe neden olurken, Ethereum madencilerinin de ellerindeki ETH’leri tasfiyeye başladıkları düşünülüyor.

Madencilerden gelen bu satış baskısı, kripto para biriminin teknik olarak görünümünün olumsuz görünmesiyle ortaya çıktı. Bu faktörlerin birleşimi analistlere göre Ethereum’da daha fazla kayıplarla sonuçlanacak.

Ayıların Baskısı Hissediliyor

Ethereum’un (ETH) yükseliş trendi ile arkasına aldığı rüzgar kısa sürede kesildi. Son olarak ETH, 28 Şubat’ta kısa süreli bir ralli ile 235 dolara kadar çıktı ancak gelen satış baskısıyla son buldu. Bu durum, en büyük altcoin’in yeniden ayı piyasasına girdiğini gösteren güçlü bir işaret olarak değerlendirildi.

https://twitter.com/TraderEscobar/status/1233185194183516160

Popüler kripto para analisti Escobar, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, ETH’yi 200 doların altına götürecek bir ayı trendinin başlamak üzere olduğunu söyledi.

Madenciler Tasfiyeye Başladı

DTC Capital’in yöneticisi Spencer Noon, Ethereum madencilerinin tasfiyeye başladığını açıkladı. Noon, ayrıca teknik olarak da ETH’nin iyi görünmediğini ve Ethereum boğalarının çok zor bir durumda olduğunu söyledi. Noon bu durumu şu şekilde açıkladı:

Ethereum madencileri şimdilik birikim yapmayı bıraktı. Ethereum madencilerin 9 Şubat’tan bu yana 30.000’den fazla ETH sattı.

Piyasa koşulları ve yaşanan düzeltmeye ek olarak, Ethereum madencilerinin ellerindeki ETH’leri tasfiyeye başlamış olmadı ikinci büyük kripto para birimi için kayıpların devam edeceği anlamına geliyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner