Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için Kısa Vadede Dip 6.400 Dolar Olabilir!

Kripto paralar konusunda uzmanlaşmış teknik analistlere göre, Bitcoin için kısa vadede dibin 6.

Bitcoin BTC için Kısa Vadede Dip 6.400 Dolar Olabilir

Kripto paralar konusunda uzmanlaşmış teknik analistlere göre, Bitcoin için kısa vadede dibin 6.400 dolar olma ihtimali son derece yüksek.

18 Kasım’dan bu yana Bitcoin fiyatı 8.500 dolardan 7.200 dolara düştü ve hatta BitMEX gibi marjlı işlem platformlarında 6.800 doların altını gördü. Son 24 saatte hafif bir toparlanma görülen Bitcoin’de, 6.000 dolarlık bir bölgeye düşüş logaritmik kanal altı olduğu için bir olasılık dahilinde kalmış durumda. Her yönüyle 2017’den bu yana görülmeyen bu bölgeye geri dönülmesi söz konusu.

Bitcoin, geçmişte birçok kez 7.500 dolardaki destek seviyesinin altında kırılma yaşadığında 6.000 dolar seviyesinde bulunan dipteki destek seviyelerini test etti. Örneğin, 17 Mayıs’ya 8.000 dolarlık bölgeye gelmeden önce hızlı bir şekilde 6.380 dolara düşmüştü.

Bu hafta görülen büyük düşüşten bu yana Bitcoin fiyatı 6.730 dolardan 7.300 dolara yükselmiş durumda. Ancak dijital varlıkta görülen son fiyat hareketi analistlerin ve uzmanların en büyük kripto paraya temkinli bir şekilde yaklaşmalarına neden oldu.

Kripto para analisti Cole Garner’a göre Bitcoin için kısa vadede yüksek ihtimal dahilinde dip olarak olarak 6.400 dolar civarında bir alan oluşuyor. Bir başka analist Josh Rager’da Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri trenddeki zayıflık sebebiyle kısa vadede 6.000 dolar seviyesine doğru bir düşüş yaşanabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner