Yükleniyor...

Bu İki Analiste Göre Bitcoin Fiyatı 2020’den Önce 5.000 Dolara Düşebilir!

Bitcoin’in fiyatı sürekli olarak sayısız tahminin konusu oluyor.

Analistlere Göre Bitcoin Fiyatı 2020den Önce 5.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin’in fiyatı sürekli olarak sayısız tahminin konusu oluyor. Bazı destekçiler tahminlerinde önümüzdeki birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerinin görülmesini beklerken, diğerleri kripto para biriminin ölümünü öngörerek tam tersi tahminlerde bulunuyor. Doğal olarak tahminlerin birçoğu gerçekleşmiyor. Ancak bazı tanınmış analistler Bitcoin’in 2020’den önce 5.000 doların altına düşebileceği görüşünde.

Bitcoin’in Düşüş Yörüngesindeki Fiyatı

Twitter’daki popüler kripto para analisti Credible Crypto, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin fiyatında nereye gidebileceği konusunda görüşlerini paylaştı. Ona göre piyasa ayıların kontrolünde ve fiyat daha da düşmeye devam edecek.

Analistin tahminin gerçekleşmesi için Bitcoin’in yaklaşık 8.000 dolara yükselmesi gerekiyor. Ardından 5.000 dolara doğru geri çekilme başlayacak. Analiste göre, bu düşüş mevcut düşen kanal nedeniyle gerçekleşecek ve 2020’ye girmeden önce görülebilir.

Diğer bir popüler analist The Moon Carl, 7.500 doların izlenmesi gereken önemli bir seviye olduğunu ve Bitcoin’in bu seviyenin altında işlem görmeye devam etmesi halinde fiyatın daha da geriye giderek 5.000 dolara veya 5.500 dolara düşebileceğini ileri sürdü.

Bitcoin’in Son Fiyat Hareketleri

Son yedi gün içinde Bitcoin fiyatı 8.700 dolardan 6.800 dolara kadar düştü. Fiyat o zamandan beri bir miktar toparlandı ve şu anda yaklaşık 7.190 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri yaklaşık 45 milyar dolar eridi ve 196 milyar dolar seviyesinde duruyor.

Teknik verilerin dışında olumsuz haberlerde son fiyat dalgalanmasını tetikledi. Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao kısa bir süre önce borsanın Şangay ofisine ilişkin çıkan sahte haberlerin Bitcoin fiyatındaki düşüşün bir parçası olabileceğini söyledi.

Özellikle Çin’in kripto paralar konusundaki olumsuz yaklaşımı piyasaları alt üst etmiş durumda. Ülkede “Blockchain değil Bitcoin” yaklaşımı ele alınırken, Çin Merkez Bankası kripto para ticareti ile ilgili daha fazla düzenleme ve kısıtlamayı beraberinde getiren bir duyuru yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner