Yükleniyor...

Analistler Uyarıyor! Bitcoin’de (BTC) Dip Henüz Gözükmedi

Cuma günü 6.

Bitcoin dip

Cuma günü 6.800 dolara kadar düşen Bitcoin (BTC) değer kaybına ara vermiş gözüküyor. Lider kripto para birimi %8 değer kaybederek şu anda 7.300 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar bu toparlanma boğalar için biraz olumlu olsa da, özellikle 6.000 doların tarihsel önemi göz önüne alındığında, çoğu trader kripto para biriminin bu pazar aşamasında toparlandığından emin değil.

Yatırımcıların %60’ı Bitcoin’in Düşeceğine İnanıyor

Halka açık Telegram grubunda popüler analist FilbFilb tarafından yapılan ve yaklaşık 2.400 kişinin katıldığı bir ankete göre, çoğu Bitcoin yatırımcısı 6.700 dolarlık seviyenin dip olmadığını düşünüyor. Kısaca katılımcıların %60’ı, dibin henüz görünmediğine inanıyor.

Bu düşünceyi destekleyen bazı göstergelerde bulunuyor. Byzantine General adlı analist, kısa bir süre önce Göreli Güç Endeksi’nin (RSI) “son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü” göz önüne alındığında Bitcoin grafiğinin 25’e ulaşarak aşırı satım bölgesine ulaştığını söyledi. RSI, bir varlığın aşırı alım, aşırı satım veya ortada olup olmadığını izleyen dalgalı bir göstergedir.

Bitcoin’in bir günlük RSI’si nadiren 30’un altına düşer ve olduğunda genellikle gösterge 20’ye ulaşır. Bu emsalin yerinde olmasıyla birlikte, BTC’nin mevcut fiyat seviyelerinden daha düşük bir seviyeye düşmeye devam etme ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

Bitcoin 1.000 Dolar

Maalesef bu düşünce diğer teknik göstergeler tarafından da destekleniyor. FractalWatch adlı analist, kısa süre önce 8.000 doların altına düşmenin Bitcoin’in haftalık grafiklerinde belirgin bir düşüş eğilimine yol açtığını, yani kilit yatay desteğin kaybolduğunu ve bir Fibonacci Geri Dönüş seviyesi ile yükseliş çizgisinin neredeyse kırıldığını belirtti. BTC yatay seviyenin altına kapanmaya çalışırken, önümüzdeki birkaç hafta boyunca boğalar zorlanabilir.

Ayrıca, tanınmış bir altın savunucusu olan Peter Schiff’in Twetter aracılığıyla paylaştığı son analizinde, Bitcoin’in 1000 dolara kadar düşebileceğini öne sürüyor. Kripto paralar hakkında her zaman şüpheci yaklaşan Schiff, BTC’nin şu an genişletilmiş bir baş ve omuz modelinin ortasında işlem görmekte olduğunu belirtti. Bu formasyonla BTC’nin yaklaşık varlığının %85’ini kaybederek ani bir düşüşle 1000 dolara kadar gerileyeceğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner