Yükleniyor...

Bitcoin Nükleer Savaştan Kurtulabilir, Savaş Sırasında Bile Kullanılabilir

Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki dalgalanmalar, nükleer bir savaşta hayatta kalabilecek dijital para birimi sahipleri için bir sorun olmamalı!

bitcoin nükleer savaş

Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki dalgalanmalar, nükleer bir savaşta hayatta kalabilecek dijital para birimi sahipleri için bir sorun olmamalı! Sipherpunk Nick Szabo’ya göre, Bitcoin nükleer bir savaş durumunda en dayanıklı dijital para olabilir. Ağı canlı tutmak için sadece bir tane aktif Bitcoin düğümü gerekir. Szabo’nun işaret ettiği gibi, 90 ülkede bulunan Bitcoin işlem geçmişinin tam 9 bin kopyası bulunmaktadır.

Küresel nükleer silah stoku gün geçtikçe artıyor. Üst düzey bir memur tarafından verilen dikkatsiz bir karar, dünya çapında bir felakete yol açabilir. Daha önce, kripto öncüsü Charlie Shrem, Bitcoin’in nükleer bir savaşta hayatta kalabilecek tek para birimi olabileceğini açıklamıştı. Bu kıyamet senaryosu gerçekleşmiş olsaydı, önde gelen şifreleme para biriminin kolayca yerle bir olacak bir para biriminden daha esnek bir konumda olduğunu kanıtlardı. Çünkü bankalar, ilk bombanın patlamasıyla çalışmayı bırakmak zorunda kalacak.  Hatta bazı bankalar düpedüz buharlaşacak. Diğerleri radyasyonla kirlenecek ve daha fazlasının gücü veya iletişimi olmayacak.

Bitcoin Her Türlü Kullanılabilecek

Nükleer bir saldırı durumunda bile, BTC sahipleri, birbirleriyle iletişim kurmak için uydu interneti ve rüzgar ya da güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanabilirler. Bununla birlikte tabi ki kripto para birimi cüzdanına erişmek için gereken tüm ekipmanları korumak gerekir.

Shrem, konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı: “Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliği nedeniyle, ağ, bazı Bitcoin kullanıcılarının uydu internetlerini, kendi kendine yeten güç kaynakları elde ettiği ve tüm ekipmanı koruduğu sürece, dünya çapında toplam elektrik ve telekomünikasyon altyapısının çökmesi durumunda bile çalışmaya devam edecektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner