Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bu Zamana Kadar 377 Kere Öldü

Bitcoin Bu Zamana Kadar 377 Kere Öldü

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) ve önde gelen kripto para birimi fiyatları son birkaç gün içinde büyük bir darbe aldı. Bu yazı yazılırken, Bitcoin’in fiyatı 7 bin 267 dolar civarındaydı. Altcoinler de genellikle yüzde olarak daha kötüye gitti. Ether ve Bitcoin Cash son 24 saat içinde yüzde 11,95, Litecoin ise yüzde 10’dan fazla düştü. Ethereum şu an 150 dolardan, Bitcoin Cash 212 dolardan, Litecoin ise 47 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Öldü Söylemleri Devam Ediyor

Bildiğiniz üzere Bitcoin’in fiyatı ne zaman düşse “Bitcoin öldü” söylemleri sıklıkla duyulmaya başlanıyor. Fiyatlardaki ani düşüşler, Bitcoin’in ölümünün gurur verici beyanları ile birlikte sosyal medyaya yansıyor. En son, ABD Hazine ve IMF’de küresel bir makro tüccar, yazar ve eski politika ekonomisti olan Mark Dow, “Bitcoin ölüyor” ifadelerini kullandı.

Tipik olarak, yukarıdaki durumda olduğu gibi, aşağı yönlü şiddetli hamlelerin ardından Bitcoin’i yazmaya en istekli olanlar, mevcut finansal sisteme en yakın bağlantıları olanlardır. Dow ayrıca yıllar boyunca kripto para biriminin tutarlı bir eleştirmeni olmuştur. Dow 2013’te de “Altın aptallık vergisidir. Bitcoin paranoyak aptallık vergisidir” ifadelerini kullanmıştı.

Bitcoin’in tarihi “Bitcoin Obituaries” yani “BTC ölüm ilanları” olarak adlandırılıyor. Aslında, o kadar yaygın hale geldiler ki, 99Bitcoins kendilerine adanmış bir sayfaya ev sahipliği yapıyor. Şimdiye kadar, BTC görünüşe göre ölümün kapısında (ya da içinden) toplam 377 kez döndü.  Her yıl 2010’dan beri kripto para biriminin ölümüyle ilgili en az bir haber makalesi yayınlandı.

Yine de, kısa ömrünü azaltan ölüm sayısına rağmen, BTC hayatına devam ediyor. İnsanlar Bitcoin’in kullanıyor ve düşük fiyatlar olsa dahi kullanmaya devam edecek. BTC, merkezi bankacılık sisteminin tamamını değiştirmek için buradaysa, çoğu kişinin inandığı gibi, bunun hızlı ve kolay bir geçiş olmayacağı açıktır. Bu, herhangi bir şekilde gerçekleşirse, uzun bir hikaye olacak. BTC günün sonunda bir yazılımdır. Kendisini teşvik edecek hiçbir şirketi yok ve gezegendeki en güçlü sektöre karşı duruyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar