Yükleniyor...

Çin’de Bir Kripto Para Borsası Kapatıldı ve En Az 10 Kişi Tutuklandı!

Nispeten bilinen bir kripto para borsası olan BISS, yakın zamanda Pekin polisinin baskını sonrası kapatıldı ve en az 10 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Çinde Bir Kripto Para Borsası Kapatıldı ve En Az 10 Kişi Tutuklandı

Nispeten bilinen bir kripto para borsası olan BISS, yakın zamanda Pekin polisinin baskını sonrası kapatıldı ve en az 10 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Twitter’daki Wan’a (@DoveyWan) göre haber yeni değil ve 2 haftadır Çin’deki kripto topluluğunda konuşuluyordu ancak yeni haber olmuş durumda.

Borsanın neden kapatıldığı net değil ancak kamu yararı gözetilmesinden dolayı kapatıldığı bildiriliyor.

En son Çin’in Shenzhen şehrinde yasadışı faaliyet gösteren birçok kripto para borsası tespit edildiği bildirilmişti. Yerel haber kaynağı Sanyan Finance’in 22 Kasım’daki haberine göre, Shenzhen yetkilileri Çin’in kripto para alım satım yasağıyla ters düşen toplamda 39 borsa tespit etti.

Soruşturmaya Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası (PBoC), Şehir Kamu Güvenliği Bürosu Ekonomik Soruşturma Bölümü ve Şehir İletişim Yönetimi’nin dahil olduğu belirtiliyor. Tespit edilen 39 borsanın ne ile karşılaşacağı henüz bilinmese de faaliyetlerine son verileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Son dönemde “Bitcoin değil Blockchain” mottosuyla öne çıkan Çin, kripto paralardan ziyade Blockchain’e önem vermeye başlarken, kripto paralara karşı daha katı kurallar getirmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner