Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin Korkutan Gelişme: Olumsuz Bir Gösterge Ortaya Çıktı

Brian Kelly'nin konuk olduğu CNBC'nin Fast Money adlı programının bir kısmı Twitter'da paylaşıldı.

btc analizi 1

Brian Kelly’nin konuk olduğu CNBC’nin Fast Money adlı programının bir kısmı Twitter’da paylaşıldı. CNBC’yi Bitcoin (BTC) için olumsuz bir etki olarak gören kripto para topluluğu bu duruma tepki gösterdi.

BKCM CEO’su Brian Kelly, CNBC’nin “Fast Money” programına katıldı. Programın bir bölümü Twitter’da paylaşıldı. Bunun üzerine kripto para topluluğunun önemli isimleri de dahil olmak üzere birçok kişiden tepki geldi. Bunun sebebi ise CNBC’nin BTC için olumsuz bir gösterge olarak kabul edilmesi.

CNBC ve Bitcoin Arasındaki İlişki

Popüler analist Jacob Canfield, 2018’de CNBC’nin tweet’leri ve Bitcoin’in hareketleri arasındaki ters korelasyonunu gösteren bir grafik yayınladı. Bu grafiğe göre CNBC, Bitcoin’in düşüşüne neden oluyor.

image3 11 0

Dün geç saatlerde Bitcoin, son kazançlarının bir kısmını kapatmadan önce Bitstamp’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 16.494 dolara yükseldi. Kripto para birimi, 12 Kasım’da şimdiye kadarki en yüksek 13. günlük kapanışını görmüş oldu. Bu kazançların ardından CNBC’nin böyle bir tweet atması topluluğu endişelendirdi. Örneğin analist Benjamin Bluntz, “Tam da para kazanmaya başlarken görmek istediğim şeydi. Teşekkürler” açıklamasını yaptı. Ayrıca Josh Rager da bu duruma tepki gösteren isimler arasında yer aldı.

took profit

Kelly’nin ortaya çıkmasının ardından, “Fast Money” yaygın olarak Bitcoin için olumsuz bir gösterge olarak kabul edildiğinden, birçok trader kar alma konusunda şakalaşmaya başladı.

Programda Neler Vardı?

Programda Kelly, Bitcoin hakkında kurumsal yatırımcılar odaklı açıklamalarda bulundu. Melissa Lee’nin soruları üzerine bu konuya değinen Kelly ayrıca dijital para birimlerinin Bitcoin’in yerine geçemeyeceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner