Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için yıl sonu hedefi 50 bin dolar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yıl sonuna yaklaşırken beklentileri artırıyor; 50 bin dolar hedef verdi!

BTC bitcoin görsel

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yıl sonuna yaklaşırken beklentileri artırıyor; 50 bin dolar hedef verdi!

Kripto para piyasasının yükseliş yönlü ilerlediği bugünlerde, yatırımcıların beklentileri de artmaya başladı. Birçok kripto yatırımcısı, lider kripto para birimi BTC’nin halving’e kadar yükselişini sürdüreceğine inanıyor. Kripto analistleri de BTC için yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor.

CryptoTA ticaret grubunun yaratıcısı Crypto Ed, geçtiğimiz gün yayımladığı bir videoda BTC’nin yıl sonuna kadar 50 bin doları göreceğini ifade etti. Bir diğer analist Matthew Hyland da BTC’de daha fazla yükseliş beklediğini ifade etti.

Analistler odaklandı: BTC yeni yıla bomba gibi girebilir!

Bitcoin (BTC), hafta sonu yaşattığı tedirgin ortamı son iki günde ortadan kaldırdı. Geçtiğimiz gün hareketlenen BTC, son iki günde yüzde 5’den fazla yükseliş yaşadı. BTC’nin yükselişi altcoin’leri tekrar ayağa kaldırdı. BTC yükselişiyle birlikte, kripto sektöründeki trader ve analistlerden yeni yorumlar gelmeye başladı.

Kripto analisti Matthew Hyland, BTC’nin hali hazırda 43 bin doları aşmasıyla birlikte yeni yükselişlerin sinyalini yaktığını ifade etti. Hyland, Bitcoin’in göreceli güç endeksinin (RSI) günlük zaman dilimlerindeki fiyatına göre yükseliş eğilimi göstermesi nedeniyle boğa koşusunun süreceği konusunda iddialı. RSI seviyesi, son zamanlarda geri çekilme yaşadıktan sonra tekrar hareketlendi. BTC, yeni alımın ve volatilitenin sinyalini verdi.

Diğer bir kripto trader’ı Crypto Ed ise net bir şekilde 50 bin doları işaret etti. Crypto Ed, nihai yükselişin yeni yıl öncesinde gerçekleşmesini beklediğini ifade etti. Analist, BTC/USD paritesinde 50 bin doların görüleceğini ve daha sonra 38 bin dolara kadar geri çekilme yaşanabileceğini belirtti.

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu yenilemesi, BTC yükselişinin ana etmenlerinden birisi oldu. BlackRock’ın çalışmaları, spot Bitcoin ETF onayının her an gelebileceğini düşündürttü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner