Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin Zirveye Yakın Mıyız? Popüler Analist BTC’nin Önündeki Aşamaları Tahmin Etti

Tanınmış kripto para analisti Nicholas Merten, önde gelen kripto para birimi 60.

bitcoin 2

Tanınmış kripto para analisti Nicholas Merten, önde gelen kripto para birimi 60.000 doların altına düştüğü için Bitcoin’in (BTC) olası fiyat hareketini haritalandırıyor.

Yeni bir DataDash bölümünde Merten, BTC’nin yükselişini sürdürmek istiyorlarsa boğaların tutması gereken kilit bir seviyeden bahsetti:

“56.000 dolar altına düşersek, size söylemeliyim, bu oldukça önemli bir düzeltmeye hazır olduğumuzun bir işareti olabilir. Ama yine de henüz orada olduğumuzu sanmıyorum.”

Merten, önemli bir düzeltme olursa, BTC’nin uzun bir yatay konsolidasyon döneminden geçtiğini görmediğini söylüyor:

“Bu kurumsal firmaların BTC edinmeye devam edip etmemesi meselesi ve dürüst olmak gerekirse, bu piyasanın tepkisini gördüğümden uzun vadeli bir düzeltme hakkında bu bakış sahiptim önceden. Bunun alıcıların pazara girme biçimiyle gerçekleşeceğini görmekte gerçekten zorlanıyorum.”

Düzeltme olsun ya da olmasın Merten, lider kripto para biriminin logaritmik büyüme eğrisinin direncine dokunmak üzere olmasına rağmen Bitcoin’in henüz zirveye yakın olmadığına inandığını söylüyor.

“Bunun pazar için mutlak zirve olduğunu düşünüyor muyum? Hayır. Bence bu çizgi bu döngüde kırılacak. Kripto para için biraz yeni bir paradigma olacak.”

CoinGecko’ya göre BTC, yazının yazıldığı sırada 56.050 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner