Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ile Fidye İsteyen YouTuber’a 50 Yıl Hapis Cezası

25 yaşındaki Meksikalı YouTuber Germán Abraham Loera Acosta, bir kadının Şubat 2018'de Meksika'nın Chihuahua kentinde kaçırılmasından suçlu bulunarak 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bitcoin ile Fidye

25 yaşındaki Meksikalı YouTuber Germán Abraham Loera Acosta, bir kadının Şubat 2018’de Meksika’nın Chihuahua kentinde kaçırılmasından suçlu bulunarak 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Acosta, kaçırma suçundan hüküm giyen altı adamdan biri. Grup, 33 yaşındaki avukat Tania Denisse’ni kaçırdıktan sonra serbest bırakmak için Bitcoin (BTC) ile 103.000 dolar talep ettiler.

Acosta, 2 milyon Meksika pesosu (yaklaşık 103.000 dolar) fidye istemek için internet üzerinden yetkililerle iletişim kurarken kurbanı esir tutmak için kullanılan bir ev kiraladı. İnternet erişimin tümüyle anonim olarak kullanan Acosta’yı çok deneyimli olarak nitelendiren yetkililer, talep üzerine bir borsaya gönderdikleri Bitcoin’lerin izini sürerek Acosta’yı yakalamayı başardılar.

Acosta ile birlikte Jassiel Omar Molina Ceballos, Jesús Adrián Mendoza Pérez, Edgar René Subías Rubalcaba, Jesús Arnulfo Ochoa Martínez ve Juan Alfonso Puerta Holguín mahkum edilirken, fidye olarak gönderilen Bitcoin’lere de el konuldu. Düzenlenen operasyonda üç araç, bir tabanca ve fidye pazarlığında kullanılan cep telefonları da ele geçirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner