Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İsrafa Neden Oluyor Diyen Ripple CEO’suna Yanıt Geldi

Para yönetimi şirketi VanEck'in dijital varlık stratejisti Gabor Gurbacs, geçtiğimiz günlerde Bitcoin'i (BTC) ve Ethereum'u (ETH) çok fazla enerji tükettiği için eleştiren ve iklim aktivistlerine şikayet eden Ripple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse'a yanıt verdi.

Ekran Resmi 2020 03 04 21.12.14

Para yönetimi şirketi VanEck’in dijital varlık stratejisti Gabor Gurbacs, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i (BTC) ve Ethereum’u (ETH) çok fazla enerji tükettiği için eleştiren ve iklim aktivistlerine şikayet eden Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse’a yanıt verdi.

Gurbacks, kişisel Twitter hesabı üzerinden Garlinghouse’a verdiği yanıtta, Bitcoin ağının güvenliği ve merkeziyetsizliğini sürdürebilmesi için bu enerji tüketiminin gerekli olduğunu söyledi. Gurbacks, ayrıca bankaların da benzer şekilde yüksek enerji tükettiğine dikkat çekti.

Ripple CEO’sunun ilginç bir şekilde çevreci tutum sergilemesi Bitcoin topluluğunda “Bitcoin’i ateşe atıp XRP’nin fiyatını yükseltmek istiyor” şeklinde karşılık buldu.

Bitcoin ağında yeni BTC çıkarmak için yoğun şekilde enerji harcanması gerekirken, XRP coin’lerinin hepsinin madenciliği önceden Ripple tarafından yapılmıştır. Bu yüzden XRP ağında madencilik ve madencilik için enerji tüketmek gibi bir kavram bulunmamaktadır.

Zaman zaman Garlinghouse’un Bitcoin’i eleştirdiğine tanık olunuyor. Özellikle de Bitcoin ağının XRP’ye göre yavaş olduğunu dilinden düşürmüyor. Geçtiğimiz günlerde Davos dönüşü şaka yollu BTC’nin Starbucks’da kullanılması durumunda ödemenin gerçekleşene kadar kahvelerin soğuyacağına dair bir söylemde bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner