Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kıtlığının Ardından Şimdi de Ethereum (ETH) Kıtlığı mı Başlıyor?

Veri analiz şirketi CryptoQuant’ın başkanı Ki Young Ju, kripto para borsalarından önemli miktarlarda Ethereum çıkışına dikkat çekti.

bitcoin btc kitliginin ardindan simdi de ethereum eth kitligi mi basliyor

Veri analiz şirketi CryptoQuant’ın başkanı Ki Young Ju, kripto para borsalarından önemli miktarlarda Ethereum çıkışına dikkat çekti. Ona göre, Ethereum piyasası da halihazırda Bitcoin’i vuran likidite sıkıntısıyla karşı karşı karşıya olabilir.

Ethereum Kıtlığı mı Başlıyor?

Bir U.Today haberine göre, Ki Young Ju, kripto para borsalarından yüklü miktarlarda Ethereum çıkışlarını gösteren bir veri paylaştı. Mayıs 2020’den bu yana kripto para borsalardaki ETH miktarının %20 azaldığını tweetledi. Şubat 2020’den bu yana kripto para borsalardaki BTC miktarı %31 düştüğü için aynı sorun Bitcoin’de baş göstermiş durumda.

Veri analiz şirketi Glassnode da bu duruma işaret eden ETH çekimleri ile ilgili veriler paylaştı. Son tweetine göre, ETH’de 1 günlük MA (borsadan çekilen varlık miktarı) 42.607.586 ile son dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

ETH aktif adres sayısı son yirmi dört saatte %8.3 arttı. Glassnode verilerine göre, yeni oluşturulan ETH cüzdanlarının miktarı 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Daha önce, başka şirketler de Bitcoin kıtlığıyla (likidite krizi) ilgili raporlar sunmuştu. İngiltere merkezli kripto para borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott ve Skew ekibi söz konusu duruma dikkat çekmişti.

Geçen yıl MicroStrategy ve Grayscale tarafından büyük miktarda Bitcoin birikimi yapılmıştı ve bu da kripto para borsalarında depolanan Bitcoin’in düşüşüne katkıda bulundu. Grayscale ayrıca büyük miktarlarda Ethereum da satın alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner