Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Balon Demişti, Şimdi Manşete Taşıdı

Dünyanın en büyük uluslararası gazetelerinden biri olan 132 yıllık Financial Times, Bitcoin’in 30.

bitcoine btc balon demisti simdi mansete tasidi

Dünyanın en büyük uluslararası gazetelerinden biri olan 132 yıllık Financial Times, Bitcoin’in 30.000 dolara yükselişine bugünün manşetinde yer verdi.

Bir U.Today haberine göre, dünyaca ünlü gazete Bitcoin’i manşetten verdi. Gazetenin bu hamlesi, lider kripto para biriminin 2009’un başlarında piyasaya sürüldüğü zaman ilk blokunda yer alan ve küresel mali kriz sırasında banka kurtarma operasyonlarıyla ilgili ikonik The Times manşetinin 12. yıl dönümününün hemen ardından geldi.

Bu Sefer Balon Demedi

Lider kripto para birimi 12. doğum günü olan 3 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.800 dolara ulaştı. Bitcoin’in tarihsel yükselişi, en büyük medya kuruluşlarından bazılarının dikkatini çekti.

Bitcoin’in 2017 sonundaki astronomik yükselişinin balon olarak nitelendirilmesi eleştirilirken, şüpheci ana akım medya bile bu sefer olayların daha farklı göründüğünü kabul etti.

Financials Times makalesi, özellikle Bitcoin’e artan kurumsal talebe ve bunun onu finansal sisteme daha iyi bir şekilde “entegre” ediyor olmasına dikkat çekiyor. Gazate ayrıca, PayPal’ın Ekim 2020’de sunmaya başladığı kripto para hizmetine de yer verdi.

Ana Akım Medya Şüpheci Davranıyor

Ana akım medya, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini olumsuz şekilde ele aldıkları için kripto para topluluğu tarafından sürekli olarak eleştiriliyor. Financial Times yayın kurulu, Bitcoin’in temel bir değeri olmadığını ve rallisinin tamamen spekülatörler tarafından yönlendirildiğini iddia etti:

“Ne yazık ki, altın gibi, Bitcoin’in güvenli bir liman olarak statüsü her şeyden daha teorik. İstikrardan ziyade, yatırımcılara oynaklık ve piyasanın para birimine karşı duyarlılığı üzerine spekülasyon yapma şansı sunuyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner