Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Koronavirüs Süresince, Altın ve Hisse Senetlerinden Çok Daha İyi Performans Gösterdi

Tanınmış kripto para trader’ı ve girişimci Willy Woo, karantina durgunluğu sırasında Bitcoin'in altından veya hisse senetlerinden çok daha iyi bir korunma varlığı olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Bitcoin BTC Koronavirüs Süresince Altın Veya Hisse Senetlerinden Çok Daha İyi Performans Gösterdi

Tanınmış kripto para trader’ı ve girişimci Willy Woo, karantina durgunluğu sırasında Bitcoin’in altından veya hisse senetlerinden çok daha iyi bir korunma varlığı olduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Bitcoin (BTC) Vs Altın ve Hisse Senetleri

Woo tarafından yayınlanan Riske Göre Düzeltilmiş Getiriler grafiğinde, en büyük “kaybedenin” borsa olduğu açıkça görülüyor. Peter Schiff’in en güvendiği altın ikinci sırada yer alırken; en kısa düşüş eğrisi, her iki rakibini de geride bırakan Bitcoin’i öne çıkarıyor.

Altın Yükselişi, Piyasa Çöküşünden Önce Başladı

İkinci grafikte Willy Woo, bu yılın Ocak ayı başında borsaların çöküşünden önce, BTC ve altının, güvenli bir liman olarak davrandığını belirtti.

O zamanlarda Riske Göre Düzeltilmiş Getiriler grafiğinde altın getirileri, Bitcoin ve hisse senetlerinden çok daha yüksekti. Willy Woo, her varlık türünün belirli bir güce sahip olduğunu söyleyerek bu durumu açıklıyor.

Woo, altın fiyatındaki dalgalanmaların 2018’den beri yaklaşan durumu gösterdiğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner