Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ‘Yap Ya Da Öl’ Aşamasında

2020 yılında Bitcoin, (BTC) 10.

Bitcoin BTC Yap Ya Da Öl Aşamasında

2020 yılında Bitcoin, (BTC) 10.000 dolar seviyesinde farklı bir tutum sergiledi. Lider kripto para birimi, birkaç kez bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı ancak ayılar tarafından her seferinde ağır bir şekilde reddedildi.

Bitcoin (BTC) ve 10.000 Dolar

Bitcoin nihayet bu zor direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı; günlük denge paternini kırdıktan ve haftalık boğa bayrağını onayladıktan sonra patlayıcı bir hareketle 10.380 dolara kadar yükseldi.

Ne yazık ki yükseliş hamlesi kısa sürdü ve Bitcoin 9.500 dolara kadar düştü. Bitcoin fiyatı bu kadar büyük bir düşüş yaşarken işlem hacminin de oldukça düşük olduğu gözlendi.

Bitcoin’de (BTC) Beklentiler

Kripto para analiz şirketi “Santiment” elde edilen son verilere göre Bitcoin, yıllık zaman diliminde işlem hacminde belirgin bir artış yaşıyor. Santiment elde ettiği verilerin sonuçlarına dayanarak kripto para yatırımcılarını ve trader’larını şu şekilde uyarıyor:

Burada dikkatli olmanızı ve önümüzdeki hafta hangi momentumun ilerlemeye başladığını görmek için BTC hareketlerini yakından izlemenizi öneririz.

Santiment ayrıca şu anda Bitcoin için ‘yap ya da öl’ anı olduğunu, zira şu anda oyunda sadece iki ana olasılık olduğunu belirtti. Bitcoin FOMO’su devreye girer ve dijital varlığı yeni bir ATH’ye iter veya kar elde edenler Bitcoin’i 10.000 doların altında tutmaya başlar ise; bu -BTC’nin 10 bin dolar üzerinde kalıcı olamadığı göz önüne alındığında- korkunç olaylara sebep olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner