Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) 'Yap Ya Da Öl' Aşamasında

Bitcoin (BTC) ‘Yap Ya Da Öl’ Aşamasında

ABONE OL:google-news

2020 yılında Bitcoin, (BTC) 10.000 dolar seviyesinde farklı bir tutum sergiledi. Lider kripto para birimi, birkaç kez bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı ancak ayılar tarafından her seferinde ağır bir şekilde reddedildi.

Bitcoin (BTC) ve 10.000 Dolar

Bitcoin nihayet bu zor direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı; günlük denge paternini kırdıktan ve haftalık boğa bayrağını onayladıktan sonra patlayıcı bir hareketle 10.380 dolara kadar yükseldi.

Ne yazık ki yükseliş hamlesi kısa sürdü ve Bitcoin 9.500 dolara kadar düştü. Bitcoin fiyatı bu kadar büyük bir düşüş yaşarken işlem hacminin de oldukça düşük olduğu gözlendi.

Bitcoin’de (BTC) Beklentiler

Kripto para analiz şirketi “Santiment” elde edilen son verilere göre Bitcoin, yıllık zaman diliminde işlem hacminde belirgin bir artış yaşıyor. Santiment elde ettiği verilerin sonuçlarına dayanarak kripto para yatırımcılarını ve trader’larını şu şekilde uyarıyor:

Burada dikkatli olmanızı ve önümüzdeki hafta hangi momentumun ilerlemeye başladığını görmek için BTC hareketlerini yakından izlemenizi öneririz.

Santiment ayrıca şu anda Bitcoin için ‘yap ya da öl’ anı olduğunu, zira şu anda oyunda sadece iki ana olasılık olduğunu belirtti. Bitcoin FOMO’su devreye girer ve dijital varlığı yeni bir ATH’ye iter veya kar elde edenler Bitcoin’i 10.000 doların altında tutmaya başlar ise; bu -BTC’nin 10 bin dolar üzerinde kalıcı olamadığı göz önüne alındığında- korkunç olaylara sebep olur.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Öne Çıkan Başlıklar