Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Koronavirüse Yakalandı

Koronavirüsün dünya sağlık örgütü tarafından küresel bir salgın ilan edildiği Mart ayında Bitcoin 4.

Bitcoin BTC Koronavirüse Yakalandı Durumu Ciddi

Koronavirüsün dünya sağlık örgütü tarafından küresel bir salgın ilan edildiği Mart ayında Bitcoin 4.000 dolar seviyesinin altına kadar düşmüştü. O zamandan bu yana BTC toparlandı ve %120’lik bir artış kaydetti. Buna rağmen, lider kripto para birimi istikrarlı bir yükseliş eğilimi göstermedi. Aslında, BTC, 10.000 dolara yükselirken boğa eğilimi belirtileri göstermişti ancak son üç boyunca dar bir hareket alanında sıkıştı.

Tanınmış bir kripto para analisti Willy Woo, dünyayı tahrip eden COVID-19 krizinin BTC rallisini durduran kilit faktör olduğunu belirtiyor. Ancak yine de Woo, başka bir boğa piyasasının yakın olduğunu söylüyor.

Covıd-19, Bitcoin Rallisini Engelledi

27 Haziran’daki bir Twitter dizisinde Willy Woo, büyük boğa koşularının başlangıcını tanımlayabilecek yeni bir model ortaya koydu. Analist, koronavirüs pandemisinin BTC’nin, rallisini bitirmeden önce üstel bir boğa koşusu için zemin hazırladığını ileri sürüyor.

Ayrıca model, başka bir boğa koşusuna çok yakın olduğumuzu da gösteriyor. Özellikle, bir sonraki tam gelişmiş boğa piyasası aşaması başlamadan önce, BTC’nin bir aylık bir konsolidasyona girebileceğini belirtiyor.

Konsolidasyon Ne Kadar Uzunsa, Bitcoin (BTC) Fiyatı O Kadar Yükselir

Woo, BTC’nin dar bir işlem aralığında yer almasının tamamen kötü olmadığını da söyledi. Aksine, uzun bir konsolidasyon aşaması birikim için iyi bir şey olduğunu belirtti. Yeni boğa piyasası gelmeden önce bu durum ne kadar uzun sürerse, daha yüksek bir pik fiyat şansı o kadar yüksek olur.

27 Haziran Cumartesi günü 19:45 UTC civarında, ABD ve diğer bazı bölgelerde COVID-19 vakalarının sayısındaki artış konusundaki endişeler nedeniyle Bitcoin’in fiyatı 27 Mayıs’tan bu yana ilk kez 9.000 dolar seviyesinin altına düştü.

COVID-19’un ABD ekonomisi üzerindeki etkisiyle ilgili endişeler, ABD borsasında Cuma günü büyük kayıplarla sonuçlandı; Dow, S&P 500 ve Nasdaq günü sırasıyla %2,84, %2,42 ve %2,59 kayıp oranlarıyla tamamladı. COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana gördüğümüz gibi, Bitcoin birkaç kez S&P 500 ile orta derecede yüksek bir pozitif korelasyon göstermiştir ve bu haftada farklı olmamıştır.

Willy Woo’nun analizi, bir ay içinde patlak vermeden önce daha fazla BTC konsolidasyonu öngörürken, yatırımcıların yakın vadede ciddi bir türbülans için destek vermeleri gerekiyor. Basitçe söylemek gerekirse, bir sonraki fiyat çöküşü meydana geldiğinde, büyük olasılıkla büyük bir ralli oluşturmak için birikim şansı verecek korku ve panik satışlarından yararlanılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner