Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kritik 50.000 Dolar Direncini Aşabilecek mi?

Bitcoin (BTC), günlerdir devam ettirdiği yükselişini kritik 50.

bitcoin 2

Bitcoin (BTC), günlerdir devam ettirdiği yükselişini kritik 50.000 dolarlık direnci aşarak taçlandırmak istiyor. Bilindiği üzere BTC, 2021 yılının Nisan ayında ulaştığı 64.000 dolarlık rekordan sonra bir gerileme dönemine girmişti. BTC, son haftalarda ise birçok kişinin yaygın kanısının aksine yönünü yukarıya çevirmeyi başardı.

Kripto varlık dün, 49 bin 704 dolar seviyesine kadar ulaştı ve Mayıs ayından bu zamana en yüksek seviyeyi test etmiş oldu. BTC, yazının yazıldığı sırada ise 49.087 dolardan işlem görüyordu. Birçok analist, önemli kritik engellerin aşıldığını ifade ediyor.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre Bitcoin için Nisan-Haziran döneminde görülen aşağı yönlü trend dikkate alındığında Fibonacci analizine göre düzelmenin yüzde 61,8 olması hala bir teknik engel olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca 50.000 dolar civarında ise önemli bir direnç bulunuyor.

Bloomberg’e konuşan CEX.IO Yönetici Direktörü Konstantin Anissimov, Bitcoin’in önündeki en önemli direncin şimdilik 50.000 dolar olduğunu ifade etti. Anissimov’a göre bu yükseliş henüz güçlü bir sıçrama değil. Popüler isme göre orta vadeli hedef 55.000 dolar.

Anissimov’a gore şu an yaşanan ralliye kapılacak birçok alıcı 50.000 dolarlık direncin kırılmasını sağlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner