Yükleniyor...

CoinGecko’da En Çok Aranan Projelerden Birisi Olan Tokemak (TOKE) Nedir?

CoinGecko verilerine göre son 7 gün içerisinde %65 oranında atış göstererek en çok aranan coin olan Tokemak, DeFi genelinde verimli, sürdürülebilir likidite yaratmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir likidite sağlama/piyasa yapma protokolüdür.

tokemak

CoinGecko verilerine göre son 7 gün içerisinde %65 oranında atış göstererek en çok aranan coin olan Tokemak, DeFi genelinde verimli, sürdürülebilir likidite yaratmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir likidite sağlama/piyasa yapma protokolüdür. Tokemak’ın yerel tokeni TOKE, tokenize edilmiş likidite görevi görerek, stake edebilmektedir.

Tokemak, uygun, merkezi olmayan bir piyasa yapma protokolü aracılığıyla sürdürülebilir DeFi likiditesi ve sermaye açısından verimli piyasalar yaratır.

CoinGecko’da en çok arananlarda yer alan Tokemak (TOKE), son 7 gün içerisinde %65 oranında artış göstererek 31.23 dolardan işlem görmektedir.

Sürdürülebilir likiditenin çeşitli faktörlerini içeren Tokemak bunları şöyle sıralar:

  • Sürdürülebilir bir şekilde üretilen, enflasyonist araçlarla desteklenen,
  • Demokrasi kaynaklı,
  • Sermaye verimliliği,
  • Süper akışkan,
  • Sıfıra kaymayı azaltmak için derin bir varlık birikimini teşvik eder.

Likidite Madenciliğinin çok değerli bir kaynak olduğuna ve DeFi’nin kısa tarihinin ilk aşamalarında likiditeyi yeniden başlatmada son derece başarılı olduğuna inandıklarını söyleyen Tokemak ekibi, ürün yaratmayı milyonlarca kullanıcının katılımına yol açan hareket için önemli bir basamak taşı olarak görmekte. Yine de gerçek şu ki: Yeni bir proje için likidite sağlamak maliyetli ve verimsiz bir durum olabilir. Token likiditesi sorununa mevcut çözümler getirmeyi amaçlayan ekibin çözümleri şu şekildedir:

  • Merkezi piyasa yapıcılarını meşgul etmek,
  • Eşit maliyetli bir çözüm olan verim çiftçiliği yoluyla kullanıcılarını teşvik etmek,

Bu arada, verim çiftçiliği, likiditeyi hızlandırmak için enflasyonist tokenler sunar ve projenin genel sağlığı üzerinde oynanan bir etkiye sahiptir ve genellikle projenin yenilik kaynaklarını sıkar. Likidite peşinde bu kadar çok tokenin bütçelenmesi, ilk internet girişimcilerinin bütçelerini BT profesyonellerinden oluşan ordulara ve devasa sunucu çiftliklerine harcamasına benzer. Tokemak ekibi, sürdürülebilir likidite için yardımcı bir program olan Tokemak’ın daha iyi bir çözüm olduğunu savunmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner