Yükleniyor...

ALICE Coin (My Neighbor Alice) Nedir?

ALICE coin, My Neighbor Alice’in yerel yardımcı program token'ıdır.

alice

ALICE coin, My Neighbor Alice’in yerel yardımcı program token’ıdır. My Neighbor Alice ise kullanıcıların sanal adalar satın alabildiği, ilgi çekici eşyalar toplayabildiği, online arkadaş edinebilecekleri çok oyunculu bir sanal oyundur. Bunun yanı sıra Animal Crossing gibi efsane oyunlardan esinlenerek hazırlanmıştır.

ALICE Coin Nedir?

My Neighbor Alice Projesi, kullanıcıların sanal adalar alabildiği blockhain destekli bir oyundur. ALICE Coin ise bu projenin yerel kripto para birimidir.

Alice oyununda her bir oyuncu bir avatar ile temsil edilir ve oyuncular, avatar aracılığıyla başkalarıyla etkileşime girebilir. Oyuncular ayrıca avatarı farklı varlıklar yükleyerek değiştirebilirler. Oyunda, oyuncular Alice’ten veya pazaryerinden sanal arsalar satın alabilirler. Evrende kıt bir arsa arzı var ve her bir arazi parçası NFT token’ları şeklinde temsil ediliyor.

My Neighbor Alice oyununda misli olmayan token’ları toplamak ve takas etmek isteyen oyuncular oyundaki görevleri tamamlayarak token kazanabiliyor.

Oyuncular, oyun içindeki satın alımlarda, sanal topraklarını inşa etmek için yapacakları inşaatlarda ve pazar yerindeki sebze, eşya gibi her türlü alışverişte ALICE token kullanıyor. My Neighbor Alice, oyuncuların NFT’lerini kiralayıp faiz kazanmalarını sağlayacak teminat destekli NFT’ler ve NFT kiralamaları sunmayı planlıyor. Alice tokeni, oyuncuların NFT’leri takas etmelerini, arazi satın almalarını ve esas olarak oyun geliştirmenin ilk aşamalarında teminatlandırma, geri satın alma ve stake etme gibi belirli DeFi ürünlerini kullanmalarını sağlar.

alice coin

ALICE Piyasa Analizi

Kripto para piyasaları, günlük olarak hızlı ve ciddi değişikliklere maruz kalır. Bu değişiklikleri takip etmek için çeşitli veri kaynakları mevcuttur. Bunlar arasında en yaygın olarak kullanılanlar CoinMarketCap, CryptoCompare, CoinGecko ve Coinchechup’tır. Bu kaynaklar sadece veri sağlamaktadırlar ve yatırım tavsiyesi değildirler. Bir kripto para yatırımı yapmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmanız ve kendi risk profilinizi anlamanız önemlidir.

ALICE Coin Kaç Dolar?

ALICE token genellikle ABD doları üzerinden işlem gören bir dijital varlıktır. Kullanıcılar kendi yerel para birimlerine göre alım satım gerçekleştirirler. Örneğin kripto paraları Türk Lirasına çevirmek için, öncelikle kripto paralarınızı bir borsa hesabına transfer etmeniz gerekir.

my-neighbor-alice

My Neighbor Alice (ALICE)

1.31 $

ALICE Coin Kaç TL?

ALICE alımı yapacak olan kullanıcılar ABD doları üzerinden işlem gören bu kripto para biriminin güncel Türk lirası rakamını merak ediyorlar. Kripto varlıkların Türk Lirası (TL) ya da diğer para birimlerine çevrilmesi, genellikle borsalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Birçok kripto para borsası, Türk Lirası ile alım satım yapabilmenizi sağlar. Bu borsalara kaydolmanız ve bir hesap açmanız gerekir. Daha sonra, Türk Lirası ya da diğer para birimleri ile kripto paraları alıp satabilirsiniz.

my-neighbor-alice

My Neighbor Alice (ALICE)

42.18 TL

ALICE Arzı Ne Kadar?

Kripto varlık arzı, bir kripto paranın toplam miktarını ifade eder. Bu miktar, oluşturulduğu anda belirlenir ve genellikle kodlar aracılığıyla sabitlenir. Arz, çoğu durumda sınırlıdır ve bir kripto paranın arzının sınırlı olması, onun değerinin artmasına neden olabilir.

ALICE Coin 60 milyon dolaşım arzına ve toplam 100.000.000.0 arzına sahiptir. 24 saatlik işlem hacmi ise 23,717,764 USD olarak kaydedilmiştir.

ALICE ATH Seviyesi Kaç?

Bir kripto paranın ATH seviyesi söz konusu varlığın bu zamana dek gördüğü en yüksek fiyatı gösterir. Aynı zamanda ATH bu varlığın çıkabileceği tepe noktasını temsil ettiği için de potansiyelini yansıtmış olıur. ALICE en yüksek ATH seviyesi 15 Mart 2021’de 40,93 USD olarak kayıtlara geçmiştir.

ALICE ATL Seviyesi Kaç?

Kripto paralarda ATL seviyesi kripto para biriminin bu zamana dek gördüğü en düşük dip seviyesini gösterir. mantıken bakıldığında bir kez görülen ATL seviyesi bir kez daha görülebilir ve alış satış fırsatları ile ilgili ipucu alınmış olur. ALICE en düşük ATL seviyesi 30 Aralık 2022’de 1,02 USD olarak kaydedilmiştir.

My Neighbor Alice Nasıl Oynanır?

My Neighbor Alice (ALICE), İsveç merkezli Antler Interactive firması tarafından geliştirilmektedir. ALICE Coin, oyun içindeki dijital öğeleri satın almak, kullanıcının oyundaki avatarını güçlendirmek için kullanılabilmektedir. My Neighbor Alice en çok dikkat çeken metaverse oyunlarından biridir.

Oyun önce satın alınan ada üzerinde kurulmaktadır. Bir miktar Alice Coin karşılığında satın alınan ada üzerinde oyuncu istediği özelleştirmeleri yapabilmektedir. Ada üzerinde çeşitli dekorasyonlar ve yapılar yapılması sağlanan bir oyun olmaktadır. Bunun yanı sıra ada için çeşitli hayvanlar, bitkiler ve daha pek çok materyal kullanılabilmektedir.

my neighbor alice

ALICE Coin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

My Neighbor Alice projesinin pek çok avantajları olduğu kadar bazı dezavantajları da vardır.

ALICE’in avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • My Neighbor Alice oyununda kullanıcılar başardıkları görevler karşılığında ödüller kazanırlar.
 • ALICE Coin aracılığıyla oyuncular adaları için alışveriş yapabilirler.
 • Kullanıcılar, DAO sayesinde karar mekanizmasına dâhil olurlar. Alice projesinin gelişimi ve alınacak kararlar için oylama hakkına sahip olurlar.
 • Oyuncular, satın aldıkları adaları istedikleri eşyalarla dizayn etme ve daha sonra bunları satma şansına sahip olurlar.
 • Kullanıcıların kendilerine ait eşyaları birer NFT değerine sahiptir ve bunları diğer oyuncularla takas edebilirler. 
 • Kullanıcılar, ALICE tokenlarını stake ederek ek gelir elde etme şansı yakalarlar.
 • Oyun ücretsiz şekilde de oynanabilmektedir.

ALICE’in dezavantajları ise şunlardır:

 • Oyun içinde sahip olunan NFT’lere talep olmadığında elde kalan ögeden dolayı zarar etme durumu söz konusu olabilmektedir.
 • Kripto paraların genelinde var olan değişken fiyat hareketliliği bir dezavantaj olarak görülebilmektedir.

My Neighbor Alice NFT’leri

My Neighbor Alice’deki takas edilemeyen jetonların (NFT’ler) kullanım durumları geniş ve çeşitlidir. Platform, NFT kullanımlarını aşağıdaki şekilde sınıflandırır:

 • NFT Darphanesi

Kullanıcılar, ALICE jetonlarını stake ederek veya merkezi olmayan borsalardaki (DEX’ler) ALICE havuzları için likidite sağlayarak kendi oyun içi NFT’lerini basabilirler.

 • Teminat Dolgulu NFT’ler

Her NFT değerinin bir yüzdesi teminatlandırılır. Ayrıca, likidite gerektiğinde, NFT sahiplerine ek güvenlik sağlayan temel varlığı serbest bırakmak için NFT’ler yakılabilir.

 • NFT Kiralama

Kullanıcılar artık oyun içi varlıklarını diğer kullanıcılara kiralayabilir. Bu, akıllı sözleşmelerin kullanımı sayesinde belirli bir süre boyunca kriptografik olarak güvence altına alınabilir. Karşılıksız tokenleri (NFT’ler) kiralamanın çekici bir fırsat olmasının birçok nedeni vardır. Oyun içindeki görevleri tamamlamak için belirli pahalı oyun içi öğelere ihtiyaç duyan kullanıcılar için (örneğin hasat için bir traktöre veya derin deniz balıkçılığı yaparken daha güçlü bir oltaya ihtiyaç duyan), bu NFT’leri bir kerelik kullanım için kiralamak daha karlı olabilir. Alternatif olarak, pahalı oyun içi NFT varlıkları, insanların bunları kullanması için bir talep varsa değerli bir yatırım olabilir. Ayrıca, NFT’leri kiralamak, kullanıcıların kripto ile pasif bir gelir elde etmelerini sağlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner