Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin ve NFT Hakkında Yorum Yaptı

Cardano'nun yaratıcısı, NFT çılgınlığını ve Dogecoin çılgınlığını aşmak istiyor.

charles Hoskinson 7

Cardano’nun yaratıcısı, NFT çılgınlığını ve Dogecoin çılgınlığını aşmak istiyor.

IOHK patronu Charles Hoskinson, yakın zamanda yaptığı “bana bir şey sor” oturumunda Cardano’nun karşılaştığı en büyük sorunlardan birine değindi: ağ etkileri. Hoskinson ayrıca NFT’ler ve DOGE hakkında da konuştu.

Hoskinson, ekibin “piyasaya ilk giren” ürünler geliştirmeye çalışmak yerine “pek de çekici olmayan” akran değerlendirme sürecini içeren derin akademik titizliğe odaklanmasını savundu:

“Bu kesinlikle tartışmalı olmamalıdır. Bu, altta yatan protokolün karmaşıklığı göz önüne alındığında, muhtemelen iyi bir fikir olduğu konusunda hepimizin hemfikir olduğu bir şey olmalıdır.”

Hoskinson, işleri aceleye getirmenin neden en iyi karar olmadığını göstermek için son Poly Network hackine dikkat çekti:

“İşleri batırdığınızda, diğer insanlar 600 milyon dolar kaybeder.”

Gölet Büyük Balıklar İçin Çok Küçük

Projenin eleştirmenleri genellikle en büyük Proof of Stake blockchain’inin çekiş kazanamayacağı gerçeğine işaret ediyor, çünkü Ethereum gibi rakip blockchain’ler zaten yüksek bir benimsenme seviyesine ulaştı.

Bundan önce Hoskinson, akıllı sözleşme endüstrisinin belirli bir projenin baskınlığı hakkında erken sonuçlara varmak için hala “çok küçük bir gölet” olduğunu belirtti:

“Biz baskın platform biziz diyorlar. Evet, baskın platform sizsiniz. Okyanusun yanında çok küçük bir göletteki en büyük balık olduğunu söylemek gibi. Kimse kazanmadı. Hepimiz şu anda küçük bir gölette savaşıyoruz.”

NFT’leri ve Dogecoin’i Aşmak

Hoskinson, görünüşe göre, non fungible token’lar ve Dogecoin’in kripto para birimi söylemini devralmasından memnun değil.

AMA sırasında, sektöre hakim olan parodiler ve meme’lerden şikayet etti ve tüm bunları “aşma” arzusunu dile getirdi:

“Bunların hepsini aştığımızda ve başladığı noktaya geri döndüğümüzde…”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner