Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) kritik bölgeye dayandı: Düşüş derinleşebilir!

Bitcoin (BTC) şu anda önemli bir destek bölgesinde fiyatlıyor kısa vadeli bir uyarı sinyali veriyor.

bitcoin kripto ayı btc

Bitcoin (BTC) şu anda önemli bir destek bölgesinde fiyatlıyor kısa vadeli bir uyarı sinyali veriyor.

Analist Josh, son videosuna Bitcoin gidişatında pek bir şey değişmediğini söyledi. Bitcoin’deki güncel fiyat hareketlerinin birkaç hafta hatta birkaç ay sürebileceğini söyledi. Geçtiğimiz hafta Bitcoin kısa vadeli düşüşünden sonra biraz rahatlama yaşadı ancak yükseliş eğilimine yönelik net bir hareket olmadı. Josh, DXY’deki (ABD dolar endeksi) yükseliş eğilimi nedeniyle son birkaç haftadır Bitcoin’in düşüş yönlü hareket ettiğini öne sürdü.

Düşüş trendini geçersiz kılmak için, direncin üzerine çıkış gibi teyit edilmiş bir boğa ters sinyaline ihtiyaç vardır. Analist şimdilik Bitcoin’in kısa vadeli bir düşüş trendinde olduğunu dile getirdi.

btc bitcoin kripto fiyat

Bitcoin için takip edilmesi gereken seviyeler

Analist, BTC’nin 60.000 doların altında bir günlük kapanış yapmasıyla 56.000-58.000 dolar aralığının test edebileceğini belirtti.

Şu anda Bitcoin, Josh’un daha önce uyardığı 63.000 ila 64.000 dolarlık kritik direnç alanı aşamıyor. Bu aralıkta önemli bir satış baskısı ve direnç gözlemledi ve bu da fiyat için beklenen mücadelelere yol açtı. Kısa vadede 60.000 ila 64.000 dolar aralığında yatay fiyat hareketinin devam edeceğini öngördü.

konsolidasyona rağmen analist, aksi kanıtlanana kadar Bitcoin’in kısa vadeli düşüş eğiliminde kalacağını ifade etti. Düşüş eğilimini geçersiz kılmak için doğrulanmış dönüş sinyallerine ihtiyaç olduğunu vurguladı. 

Analist Bitcoin likidasyon ısı haritasına bakarak sonlandırdı. 62.100 ila 62.200 dolar civarındaki son likiditenin silindiğini belirtti. İzlenecek bir sonraki önemli likidite seviyeleri 61.000 ve 64.000 dolar civarındadır ve şu anda daha fazla likidite 61.000 dolardadır. Bu, Bitcoin’in fiyatının kısa vadede 61.000 dolarlık likidite seviyesine doğru hareket edebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner