Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) ibre tersine döndü: ETF’lerde net çıkış

ABD'deki 11 spot Bitcoin (BTC) ETF'i, Salı günü toplam günlük net 13,62 milyon dolarlık çıkış gördü ve beş günlük girişlerin ardından tekrar negatif akışa döndü.

bitcoin dusus

ABD’deki 11 spot Bitcoin (BTC) ETF’i, Salı günü toplam günlük net 13,62 milyon dolarlık çıkış gördü ve beş günlük girişlerin ardından tekrar negatif akışa döndü.

SosoValue verilerine göre Grayscale’in GBTC’si 32,38 milyon dolarlık net çıkış gördü, bunu 6,76 milyon dolar kaybeden Bitwise’ın BITB’si izledi . Öte yandan BlackRock’ın IBIT’i 14,12 milyon dolarlık girişe sahipti ve Fidelity’nin FBTC’si 5,42 milyon dolarlık giriş gördü. VanEck’in Bitcoin fonu 3,51 milyon dolar kaydetti ve Ark Invest ile 21Shares’ın ARKB’si Salı günü 2,48 milyon dolarlık net giriş bildirdi.

bitcoin-btc

Spot Bitcoin ETF’lerinde giriş serisi bozuldu

11 BTC fonunun Salı günü işlem hacmi bir milyar dolardan azdı, bu da günlük yaklaşık sekiz ila on milyar dolarlık bir hacimle Mart ayındaki işlem hacminin zirvesinden önemli ölçüde düşük. ETF’ler Ocak ayındaki başlangıçlarından bu yana toplam 14,64 milyar dolarlık net giriş biriktirdi.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 3,51 düşüşle 60.876 dolara geriledi. Yaşanan düşüş, Standard Chartered’ın Salı günü yayınladığı, Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerine kadar 100.000 dolara çıkabileceğini öngören raporuna rağmen gerçekleşti.

Ancak Standard Chartered, ABD’nin mevcut Başkanı Joe Biden’ın seçim yarışından çekilme ihtimaliyle, Bitcoin’in 50.000 ila 55.000 dolar aralığına daha da düşebileceğini tahmin ediyor.

Piyasanın olumsuz gidişatından dolayı bir süredir beklemede olan kripto yatırımcıları, yılın son çeyreğine odaklanmış durumda. Fed’in faiz düşürmesi ve ABD seçimini Donald Trump’ın kazanması halinde kripto paralarda yükseliş yönlü hareketler gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner