Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencileri Kripto İklim Anlaşması İmzaladı

Çok sayıda Bitcoin (BTC) madencisi, Kripto İklim Anlaşması (CCA) adı verilen Paris İklim Anlaşması'nda modellenen bir taahhüt imzaladı.

btc

Çok sayıda Bitcoin (BTC) madencisi, Kripto İklim Anlaşması (CCA) adı verilen Paris İklim Anlaşması’nda modellenen bir taahhüt imzaladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özel sektör liderliğindeki girişim, imzacıları “2030 yılına kadar elektrikten net sıfır emisyon elde etmeyi” ve “2025 UNFCCC COP30’a kadar %100 yenilenebilir enerjiyle çalışan blok zincirlerin benimsenmesini hızlandırmak ve bu blokajlara yönelik ilerlemeyi doğrulamak için standartlar, araçlar ve teknolojiler geliştirmeyi” taahhüt ediyor.

Argo Blockchain, DMG Blockchain Solutions, Gryphon Digital Mining ve DGHI mevcut bilinen imzacılardır. DGHI CEO’su Michel Amar, bu konuda şu ifadeleri kullandı:

“Bu, endüstrimizin uzun vadeli yaşayabilirliği ve gezegenimizin uzun vadeli sağlığı için heyecan verici bir gelişme. İş modelimiz her zaman çevresel ve sosyal açıdan sorumlu blok zinciri operasyonları yoluyla büyümeye odaklandı ve Crypto Climate Accord’un imzacısı olmak bu taahhüdü daha da sağlamlaştırıyor.”

Genel olarak teknoloji endüstrisi, güneş, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji projelerine benzeri görülmemiş bir yatırım ölçeğiyle temiz enerjiye geçmek için acele ediyor. Amazon, Google, Facebook ve Microsoft, veri merkezleri için temiz enerji sağlamak için yarışırken 25,7 gigawattlık yenilenebilir enerji satın alma anlaşmalarını kamuya açıkladı. Google’ın enerji direktörü Michael Terrell, “Neredeyse temiz enerji için bir izdiham gibi” dedi.

Sağlayıcılar ayrıca, teknoloji şirketlerinin önceden harcama yapma istekliliğinin onları devlet sübvansiyonlarından daha önemli hale getirdiğini söylüyor.

Halka açık Bitcoin madencileri, enerjilerinin büyük çoğunluğunun temiz kaynaklardan geldiğini söylüyor ve bir madenci onların %90’ının karbon nötr olduğunu belirtiyor. Bitcoin kullanıcıları temiz hava ve temiz enerjiye olan bağlılıklarını gösterdiğinden şu anda %100’e ilerleme hususunda doğru çalışıyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x