Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Mevcut Çin Yasağından Uzun Vadeli Kazanç Elde Edebilir

Emtialar konusunda baş Bloomberg uzmanı, Çin'den gelen mevcut Bitcoin (BTC) rüzgarlarının gelecekte onu güçlendireceğine inanıyor.

cin bitcoin mcglone

Emtialar konusunda baş Bloomberg uzmanı, Çin’den gelen mevcut Bitcoin (BTC) rüzgarlarının gelecekte onu güçlendireceğine inanıyor.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, kripto piyasalarının Çin’in kripto para madencileri üzerindeki yasağına nasıl tepki verdiğini paylaşmak için Twitter’a gitti ve uzun vadede Bitcoin üzerinde ne gibi etkileri olabileceğini söyledi.

Uzman McGlone, Çin hükümetinin kripto para madencilerine ve kripto para trader’larına karşı politikası sayesinde paranın dijitalleşmesinin artık büyüdüğüne inanıyor. Paylaştığı ilk tablo, Tether’in USDT piyasa değeri bakımından bu yıl büyük bir artış olduğunu, ancak Bitcoin fiyatının 33.268 dolara düştüğünü gösteriyor.

McGlone, dijital altın rakibine giderek daha fazla düşman olan Çin’den gelen rüzgarların uzun vadede bir güçlendirme rüzgarına dönüşebileceğini tweetledi. McGlone, şunları söyledi:

“Giderek daha düşmanca bir hale gelen Çin’in Bitcoin hareketleri, doğmakta olan rezerv varlığının uzun vadeli temellerini güçlendirebilir.”

İkinci grafik, Çinli yetkililerin yerel büyük madencilik şirketlerini ülke dışına Kuzey Amerika ve Kazakistan’a taşınmaya zorlamasının neden olduğu Bitcoin hash oranındaki düşüşü gösteriyor.

Bitcoin Hash Oranı Düştü

BTC hash oranı Temmuz 2019’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü: 58 EH/s noktası. Çin kripto para yasağından zarar gören, hash oranlarının yarısından fazlasını kaybeden ve işlerini Çin dışına taşımaya başlayan şirketler arasında BTC.com, Antpool ve Poolin gibi devler var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner