Yükleniyor...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Etkinliğine Katılacağı Doğrulandı, İşte O Tarih

Tesla CEO'su Elon Musk ve Twitter CEO'su Jack Dorsey, Temmuz ayında yapılacak bir etkinlikte bir tartışmaya katılmayı kabul etmişti.

elon muskin bitcoin btc etkinligine katilacagi dogrulandi iste o tarih

Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Temmuz ayında yapılacak bir etkinlikte bir tartışmaya katılmayı kabul etmişti. Şimdi ise etkinliğin bir sözcüsü konuşmanın gerçekleşeceğini doğruladı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Temmuz ayında The B Word etkinliğinde Twitter CEO’su Jack Dorsey ile Bitcoin hakkında bir tartışma yapacak.

İki teknoloji lideri, Twitter’da böyle bir konuşmaya katılmayı kabul etti ancak Musk’ın şakacı tavrıyla, ciddi olup olmadığı net değildi. Etkinliğin sözcüsü, konuşmanın gerçekten yapılacağını doğruladı.

Her şey Musk’ın Dorsey’in etkinliği destekleyen tweet’lerinden birine cevaben bir şaka yapmasıyla başladı. Etkinliğin adına atıfta bulunarak, “bicurious” şeklinde yanıt veren Musk, Dorsey tarafından etkinliğe davet edildi.

Musk, teklifi “Bitcurious için mi? Çok iyi o zaman, hadi yapalım” diyerek göz kırpan bir yüz emojisi ile kabul etmişti. Konuşma, Lightning ağı için güçlü bir tutkuya sahip, sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Dorsey ile kripto para birimleri ile karmaşık bir ilişkisi olan Musk’ı bir araya getirecek.

Musk, Tesla aracılığıyla dolaylı olarak 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alırken, tutkulu topluluğuyla dalga geçmenin yanı sıra kripto para biriminin çevresel etkilerini de eleştiriyor.

Yalnızca Bitcoin’e odaklanan Dorsey’den farklı olarak Musk, Shiba Inu köpek cinsine dayanan bir memecoin olan Dogecoin’e güçlü bir düşkünlük gösteriyor. Bu ayın başlarında Bitcoin Miami etkinliği sırasında Tesla CEO’su, Bitcoin kelimesi ve kırılan bir kalp emojisi ile birlikte başka birini bulma konusunda bir Linkin Park mem’i tweet’lemişti. Bu Bitcoin fiyatının 2.000 dolardan fazla düşmesine neden oldu.

B Word etkinliği 21 Temmuz’da çevrim içi olarak gerçekleşecek ve etkinlikte ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Blockstream CEO’su Adam Back ve ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski vekili ve müdür yardımcısı Michael Morell’in de aralarında bulunduğu konuşmacılar yer alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner