Yükleniyor...

Bristol Gold Group Üyesi Trey Reik, Bitcoin (BTC) Konusunda “Kıskanç” Hissettiğini Söyledi

Altın uzmanı Trey Reik, Bitcoin'i (BTC) bir yatırım varlığı olarak değerlendirdi ve yatırım yapamadığı için "kıskançlığını" kabul etti.

bitcoin vs gold 1

Altın uzmanı Trey Reik, Bitcoin’i (BTC) bir yatırım varlığı olarak değerlendirdi ve yatırım yapamadığı için “kıskançlığını” kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Altın uzmanı Trey Reik, Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak nitelikleri açısından değerlendirdi. Bristol Gold Group’un yönetici üyesi, ilk kripto para biriminin altınla rekabet etme potansiyelini karşılaştırdı ve ikisi arasındaki temel farkı netleştirdi. Bitcoin’in altına kıyasla daha “spekülatif” olma eğiliminde olduğunu kaydetti.

Analist, bu görüşü, piyasadaki düşüş havasının nedeni olan Bitcoin’in yüksek maliyetiyle pekiştirdi. Reik ayrıca, ilk kripto para biriminin yüksek oynaklığına ve Bitcoin fiyatlarının Elon Musk gibi çeşitli ünlülerin tweetlerine bağımlılığına da değindi. Uzman ayrıca, insanların zengin olmak için çoğunlukla kripto para birimlerine yatırım yaptığını gördüğü çok sayıda anket okuduğunu söyledi. Reik’e göre, aynı şeyi altına yatırım yaparak da yapabilirlerdi:

Reik, sorunu yatırım hedeflerindeki farklılığa bağladı. Ancak uzun vadede düşünüldüğünde altının “değeri korumanın bir aracı” olarak görülebileceğini de sözlerine ekledi. Reik’e göre altın, düşük faizli bir ortamda önümüzdeki 5-10 yıl içinde yeri doldurulamaz bir varlık olmaya devam edecek. Bitcoin ise sadece 12 yaşında ve bu da onu incelemeyi analiz etmeyi zorlaştırıyor.

Ancak Reik, geçmişte fırsatı olsaydı ilk kripto para birimine yatırım yapabileceğini söyledi. Ayrıca fırsatı kaçırdığını da itiraf etti, bu yüzden son beş yıldır Bitcoin’e yatırım yapmadığı için kendisini “kıskanç hissediyor”.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x