Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilerinden Rekor Düzeyde Satış! Fiyatı Etkiler mi?

Bitcoin (BTC) madencileri, CryptoQuant verilerine göre 3 yıldır olmadığı kadar çok BTC satıyor

btc madencileri satis

Bitcoin (BTC) madencileri, CryptoQuant verilerine göre 3 yıldır olmadığı kadar çok BTC satıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoQuant’ın geliştirmiş olduğu bir metrik, 3 yılın en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Bitcoin Miners Position (MPI) isimli metriğe göre madenciler yüksek miktarda BTC satıyor. CryptoQuant konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“BTC MPI endeksi son üç yılın en yüksek seviyesini vurdu. Görünüşe göre madenciler OTC piyasasına veya borsalara BTC  satıyor.”

Bitcoin Fiyatını Etkiler mi?

MPI endeksi, BTC’nin tüm madencilerin cüzdanlarından çıkan BTC  miktarının 1 yıllık hareketli ortalamasına bölünmesiyle elde ediliyor. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, şunları söyledi:

“Açıkçası, madenciler bugün çok fazla BTC satıyor. Ama bu kısa vadede iyi bir sinyal değil.”

Ju’nun ifadelerine göre MPI üç kez fırladı ve 2017 boğa koşusunda yerel zirvelere ulaştı. Ju, BTC’nin bir geri çekilmesi olabileceğini ancak sonunda fiyatın yükseleceğini düşündüğünü açıkladı.

Hatırlarsanız daha önce de bildirdiğimiz gibi geçtiğimiz haftalarda CryptoQyant CEO’su Ju Bitcoin yatırımcılarını uyarmış ve BTC’de büyük bir dump gelebileceğini açıklamıştı. Ona göre büyük Bitcoin balinaları ve perakende yatırımcılar arasında bir savaş gerçekleşecekti. Ju, All Exchanges Inflow Mean’in hala yüksek olduğunu ve Bitcoin’de düşüş gelebileceğini ifade etmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x