Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilik Firması Marathon Digital Holdings, Bitmain’den 30.000 Adet Madencilik Cihazı Aldı

Kuzey Amerika'daki en büyük kurumsal Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, Bitmain ile 120.

Marathon Digital Holdings

Kuzey Amerika’daki en büyük kurumsal Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, Bitmain ile 120.7 milyon dolar karşılığında 30.000 Antminer S19j Pro (100 TH/s) madencilik cihazı satın almak için bir sözleşme yaptı.

Mevcut teslimat programlarına göre Marathon, 30.000 yeni satın alınan cihazın Ocak 2022 ile Haziran 2022 arasında Bitmain’den sevk edilmesini bekleyecek. Sonuç olarak, şirketin madencilik operasyonlarının 133.000’den fazla Bitcoin madencisinden oluşması ve yaklaşık 13.3 EH/sn üretmesi bekleniyor. Marathon’un tüm madencileri bugün konuşlandırılsaydı, şirketin hash oranı, 1 Ağustos 2021 itibariyle yaklaşık 109 EH/s olan Bitcoin ağının toplam hash oranının yaklaşık %12’sini temsil ederdi.

Marathon’dan Fred Thiel, şu ifadeleri kullandı:

“Ağın toplam hash oranındaki yüzdemizi artırmak, Bitcoin kazanma olasılığımızı artırıyor ve mevcut madencilik ortamındaki benzersiz elverişli koşullar göz önüne alındığında, operasyonlarımıza yeni cihazları eklemek için uygun bir zaman olduğuna inanıyoruz. Bu yeni siparişle operasyonlarımızı %30 oranında büyüterek yaklaşık 133.000 madenciye ulaştırıyoruz ve 13,3 EH/s üretiyoruz. Sonuç olarak, tüm madenciler tam olarak görevlendirildikten sonra, madencilik operasyonlarımız yalnızca Kuzey Amerika’da değil, tüm dünyada en büyükler arasında olacak. Operasyonlarımızı daha da ölçeklendirmek ve Marathon’u Kuzey Amerika’nın önde gelen Bitcoin madencilerinden biri haline getirmek için çalışırken bu siparişi hızlandırdığı için Bitmain ekibine teşekkür etmek istiyoruz.”

Bitmain Satış Direktörü Irene Gao ise “Marathon, Bitmain’in önemli bir müşterisi onları büyük bir siparişle destekleme fırsatını takdir ediyoruz. Verimli madenciler İşbirliğine devam etmeyi ve karşılıklı olarak yararlı olan bu ilişkiyi geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner