Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Önümüzdeki Günlerde Görebileceği Seviyeler Ne?

ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkarken, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri düşüş yaşıyor.

Bitcoin fiyatinda beklenenler btc fiyati

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkarken, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri düşüş yaşıyor. Kripto para birimleri, geleneksel finans piyasaları için olumsuz bir günün ardından ciddi düşüşler yaşadı. Şu anda Bitcoin ve birçok altcoin, kırmızı bölgede bulunuyor. Örneğin CoinMarketCap verilerine göre BTC son 24 saatte %5, Ethereum (ETH) %8 oranında ciddi düşüşler yaşadı.

Analistlere göre önümüzdeki saatler hem kripto para birimleri hem de hisse senetleri için olumsuz olabilir.

Bitcoin 10 Bin 500 Seviyesinin Altına Düştü

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %5 oranında düştü. Son haftalarda tüm finansal piyasalar düşüyor ve kripto para birimleri bundan etkileniyor. Bu yılın çoğunda olduğu gibi, kripto para birimleri hisse senetlerine benzer şekilde işlem görüyor.

Şimdi, Bitcoin fiyatı 193,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10 bin 500 doların altında işlem görüyor. Buna ek olarak, Ethereum (ETH) %8 oranında kayıp kaydetti. ETH’nin şu anda token başına 338 dolarlık bir fiyatı ve 38.19 milyar dolarlık piyasa değeri var.

XRP, Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Bitcoin SV (BSV) ve Crypto.com Coin (CRO) da ciddi düşüşler yaşayan altcoin’lerden. DOT, LINK ve CRO  haftalık kayıplar kaydediyor.

Satış Baskısı Yarattı

Donald Trump’ın resmi hesabı tarafından yayınlanan yakın tarihli bir tweet’te, kendisi ve eşi Melania Trump’ın Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Şimdi karantina ve iyileşme sürecine başladıklarını bildirdi. Bu, geleneksel finans piyasalar için kötü bir haber oldu ve aynı zamanda kripto para piyasasında bir satış baskısı yarattı.

donald trump covid bitcoin btc
Kaynak: News BTC

Twitter’daki duyurunun ardından Bitcoin sadece birkaç dakika içinde %2’nin üzerinde düştü; bu rakam 300 dolara yakın. Analistler, hisse senedi piyasalarının bu durumdan olumsuz etkilenebileceğini ve dijital varlıklardaki satış baskısını da artırabileceğini düşünüyor. Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinden önceki günlerde geleneksel finans piyasalarının oynaklıklarını azaltması beklenirken, önümüzdeki saatlerde ve önümüzdeki hafta işlemlerin arttığını görebiliriz.

Birçok trader şu anda beklenmedik olabilecek piyasa dalgalanmalarından kar etmek için teknikler yerine haberleri takip ediyor. Asıl soru, kripto para birimlerinin geleneksel finans piyasalarıyla yakından ilişkili olup olmayacağı veya hisse senetlerinden bağımsız olarak alınıp satılmayacağıdır.

Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Günlerde Ne Yaşayacak?

Bitcoin fiyatı %4’ün üzerinde düştü ve ABD Doları karşısında 11 bin doların altında başka bir reddedilme ile karşılaştı. Analist Aayush Jindal’a göre BTC, 10 bin 350 dolar ve 10 bin 250 doların altında daha fazla kayıp yaşama riski altında kalıyor. Bitcoin, dün ana 10 bin 950 dolar ve 11 bin dolar direnç seviyelerini bir kez daha geçemedi. Fiyat, Trump’ın açıklamasının ardından ciddi bir düşüş yaşadı. BTC şu anda 10 bin 700 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Paritenin 10 bin 500 dolar altındaki düşüşü devam edebilir.

Analiste göre ilk büyük destek 10 bin 350 dolar seviyesinin yakınında, bunun altında fiyat 10 bin 250 dolarlık ana desteğe doğru kayabilir. Daha fazla kayıp, 10 bin dolarda bir test gerektirebilir.

Bitcoin Trump’ın duyurusuyla beraber dün akşam saatlerinde yaşanan BitMEX olayıyla zaten düşüşe geçmişti. Bitcoin, panik satış duyarlılığı nedeniyle 10 bin 800 doların üzerindeki seviyelerinden vazgeçti. Bu arada analistler, uzun vadeli görünümü için Bitcoin’de yükseliş düşüncesine devam ediyor. Ikigai Fonu başkanı Travis Kling, BitMEX’e yönelik kararın kripto para birimi sektörü için doğru yönde bir adım olduğunu söyledi. Bitcoin odaklı borsa yatırım fonu için onay almanın artık ulaşılabilir olduğunu belirtti.

Bununla beraber yerli analistler de BitMEX olayının, kısa vadede olumsuz ama uzun vadede kripto para piyasası için olumlu bir durum yaratacağının altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner