Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyeti Yükseliyor: Altcoin Sezonunun Sonuna mı Gelindi?

Sadece birkaç gün önce herkesin yüzü gülüyordu ve neredeyse tüm altcoin’ler yatırımcılarını büyük oranda kar ettirmişti ancak lider kripto para biriminin ani çöküşü altcoin’lere tekrar kabus yaşattı.

altcoin 2

Sadece birkaç gün önce herkesin yüzü gülüyordu ve neredeyse tüm altcoin’ler yatırımcılarını büyük oranda kar ettirmişti ancak lider kripto para biriminin ani çöküşü altcoin’lere tekrar kabus yaşattı. Şimdi herkesin aklında olan soru; altcoin sezonunun sonuna mı gelindi?

Altcoin’lerdeki Çöküş Devam Ediyor

CoinMarketCap’in verilerine göre 10.000 doların altına düşen Bitcoin yazım sırasında 9.558 dolar seviyesinde işlem görüyor. Altcoin’ler de ise durum biraz daha ciddi, ilk 10’da bulunan çoğu kripto para birimi yüzde 10’dan fazla değer kaybetmiş durumda.

Mevcut durumu değerlendiren ve yatırımcıların sorularını yanıtlayan The Moon, YouTube’da yayın yapan popüler analistlerden biri. Analist paylaştığı son videoda altcoin sezonunun bitip bitmediği hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Arttıkça Ethereum’un Fiyatı Düşüyor

The Moon, videosunda, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin son çekilme durumunu görebileceğiniz bir grafik paylaştı. Analist, Bitcoin’in hakimiyetinin düştükçe altcoin’lerin yükseldiği ama en büyük kripto para biriminin hakimiyetinin destek bularak geri yükselmeye başlamasıyla işin tersine döndüğünü söyledi.

Analist trend değişikliğinin altcoin’leri ciddi oranda etkilediğini belirtti. Örnek olarak ise Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranını yukarı doğru hareket etmeye başlamasından sonra Ethereum’un fiyatındaki değişimi gösteren grafiği paylaştı.

Trader ayrıca, Ethereum kritik direnç çizgisini aşmayı başarırsa, ETH’nin resmi olarak yeni bir yükseliş aşamasına gireceğini belirtti.

Altcoin Sezonu Bitti Mi?

The Moon, altcoin sezonunun bitip bitmediğini şimdiden söylemenin zor olduğunu belirtse de Bitcoin’de ticaret yapmanın altcoin’lerde ticaret yapmadan daha az riskli olduğunu ifade ederken, yatırımcıların portföyünün yüzde 80’inin BTC’ye ayrılması gerektiği tavsiyesinde bulundu. Bununla birlikte trader, altcoin’lerin bazen yatırımcısına kısa vadede (birkaç hafta veya ay) yüzde 100, hatta yüzde 200 getiri sağlayabileceğini kabul ediyor ve ona göre Bitcoin ile böyle bir şey çok zor. Bu nedenle The Moon, bir altcoin sezonundan yararlanmanın iyi bir fikir olduğunu kabul ediyor, ancak yine de uzun vadede BTC’ye güveniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner