Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Rallisine Gerçekten Kurumlar mı Liderlik Etti?

Kurumsal Bitcoin yatırımcılarının 2020 fiyat rallisine liderlik ettiklerine dair popüler anlatı, on-chain verilerle destekleniyor gibi görünüyor.

Bitcoin BTC Rallisine Gerçekten Kurumlar mi Liderlik Etti

Kurumsal Bitcoin yatırımcılarının 2020 fiyat rallisine liderlik ettiklerine dair popüler anlatı, on-chain verilerle destekleniyor gibi görünüyor.

Blokzinciri analiz şirketi Chainalysis’te ekonomist Philip Gradwell’e göre, 2020’de en az 1.000 Bitcoin tutan ve tek bir kurum tarafından kontrol edilen cüzdan sayısı rekor seviyeye yükseldi. Cüzdan sayısı 302 artarak (%17) 2052’ye ulaştı. 

Chainlysis, 10 Aralık tarihli haftalık piyasa istihbarat bülteninde şu ifade yer aldı:

“Bu yüksek miktarlı cüzdanlardaki büyük artış, kurumsal yatırımcıların piyasaya girdiğine dair kanıt sağlıyor.”

MicroStrategy ve Square gibi halka açık birkaç tanınmış şirket, son birkaç ay içinde nakit varlıklarını Bitcoin’e yatırarak kripto para biriminin rezerv varlık olarak cazibesini artırdı. Perşembe günü aktarıldığı üzere, sigorta sektöründe yer alan Massachusetts Mutual Life Insurance şirketi kripto para birimine 100 milyon dolar yatırım yaptı.

bitcoin btc rallisine gercekten kurumlar mi liderlik etti 1

Daha küçük yatırımcılar da varlıklarını artırıyor. Gradwell, bu yıl, 5 veya daha fazla Bitcoin tutan cüzdanların 2.4 milyondan fazla BTC topladığını söyledi. En az 5 BTC’ye sahip cüzdan sayısı 8.842 (%4) artarak 234.408’e yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner