Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Satışları Ne Zaman Bitecek? Zincir Üstü Analist Açıklıyor

Popüler zincir üstü analist William Clemente, Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinin perde arkasında gördüklerini açıklıyor.

bitcoin btc satislari ne zaman bitecek zincir ustu analist acikliyor

Popüler zincir üstü analist William Clemente, Bitcoin ve kripto para piyasasının genelinin perde arkasında gördüklerini açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son 24 saat içinde Bitcoin, yaklaşık %10’luk bir düşüşle 32.793 dolardan işlem gördüğü için zayıflık belirtileri göstermeye devam etti. Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum da benzer şekilde değerinin %10.64’ünü kaybederek Bitcoin’i takip etti.

Kripto para piyasası yükseliş ivmesini sürdürmek için mücadele ederken, Clemente 99.700 Twitter takipçisine BTC piyasasındaki satıcıların tükenme belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

“İki haftayı aşkın bir süredir piyasa zararına satıyor. Ancak bu süreç neredeyse tamamlanmış gibi görünüyor.”

bitcoin btc satislari ne zaman bitecek zincir ustu analist acikliyor 1
Kaynak: Glassnode

Analist, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana en yüksek oranda borsalardan çekildiğini ve kısa vadeli BTC sahipleri tarafından yapılan satışların artık uzun vadeli sahipler tarafından sönümlendiğini belirtiyor:

“Kısa vadeli sahipler satarken (STH) uzun vadeli sahipler (LTH) birikiyor. Ancak işin ilginçleştiği yer şu: geçen ay STH satışları LTH alışlarını dengeledi. Ancak, yedi gün içindeki LTH satın alımları şimdi STH satışlarını dengeliyor.”

bitcoin btc satislari ne zaman bitecek zincir ustu analist acikliyor 3
Kaynak: Glassnode

Clemente, piyasaya yeni girenlerin kapitülasyon yaşarken, Bitcoin’in konsolide olmaya devam etmesini beklediğini sözlerine ekledi:

“Yeni piyasa katılımcıları hala zararına BTC satıyor ancak bu kısa vadeli sahipleri artık uzun vadeli sahiplerin satın aldığı oranı geçmiyor. Bu işlemin tamamlanması biraz zaman alacaktır. Şimdilik sabır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x