Yükleniyor...

Bu 2 Altcoin Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Rağmen Çift Haneli Kazançlar Elde Etti

Dünyanın en ünlü kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir gecede %10'luk bir düşüş yaşadı ve 32.

kripto tfuel

Dünyanın en ünlü kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir gecede %10’luk bir düşüş yaşadı ve 32.000 dolara kadar geriledi.

Dün, ABD eski Başkanı Donald Trump, Bitcoin (BTC) hakkında olumsuz yorumlarda bulunarak “Bitcoin sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Bundan hoşlanmıyorum çünkü esasen dolara karşı rekabet eden başka bir para birimi. Doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Bunun ardından ise Colonial Pipeline’a yapılan saldırıyı düzenleyen DarkSide hack grubuna ödenen multi-milyon dolarlık Bitcoin fidyesinin FBI tarafından geri alındığına dair bir haber ortaya çıktı. Bu açıklama Bitcoin ağının güvenliği hakkında bazı endişelere neden oldu ve kripto para biriminde düşüş başladı.

İlk 100 Arasında En Çok Kazananlar

Yine de, şu anda Coingecko’da yer alan ilk 100 kripto para birimi arasında ciddi kazanç sağlayan altcoin’ler oldu. Bu altcoin’lerden ilki Theta blok zincirindeki iki yerel token’dan biri olan TFUEL. TFUEL, 30 Haziran’daki ana ağ lansmanının son yeni özelliklerinin heyecan vermesi nedeniyle bir artış yaşadı. TFUEL, son 24 saatte %16 oranında yükseldi. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 0,562058 dolardan işlem görüyordu.

Çift haneli kazanç sağlayan bir diğer kripto para birimi ise Leo Token (LEO) oldu. LEO, son 24 saatte %13 oranında yükseldi. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 2.78 dolardan işlem görüyordu.

Arweave de Kazanç Sağlayan Kripto Paralardan Oldu

Bu 2 kripto para biriminin dışında son 24 saatte büyük başarı elde eden bir diğer kripto para birimi ise Arweave (AR) oldu. AR, önceki günün son 24 saatlik verilerine göre %25,27 oranında arttı. Ağ, topluluk odaklı çeşitli uygulamalar ve platformlar ile kalıcı, merkezi olmayan bir ağ sunar.

Genel piyasa duyarlılığı, BTC’nin madencilik karbon ayak izine ilişkin sorunlar olarak olumsuzlukları yaşamaya devam ediyor. Örneğin Elon Musk, Bitcoin madenciliği için artan fosil yakıt kullanımına ilişkin endişeler nedeniyle Tesla’nın bitcoin ile araç alımlarını durdurdu. Son olarak ABD FUD’u da düşüşü hızlandıran etmenlerden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner