Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Milyarder, Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Almadığı İçin Pişman Olduğunu Açıkladı

CNBC’nin “Squawk Box” programında konuşan, ünlü milyarder Marcy Lasry, zamanında daha çok Bitcoin (BTC) satın almadığı için pişman olduğunu ifade etti.

lasry

CNBC’nin “Squawk Box” programında konuşan, ünlü milyarder Marcy Lasry, zamanında daha çok Bitcoin (BTC) satın almadığı için pişman olduğunu ifade etti.

Aynı zamanda NBA takımlarından Milwaukee Bucks’ın ortaklarından olan Lasry, insanların Bitcoin kullanımı arttıkça, varlığın da değerinin artacağını ifade etti.

“İnsanların daha fazla Bitcoin kullanmaya başlamasıyla varlık yükselişini sürdürecek. Yükseliş düşündüğümden biraz daha hızlı gerçekleşti. Çok daha fazlasını almalıydım.”

Lasry Temmuz 2018’de yaptığı açıklamada Bitcoin değerinin 40.000 doları göreceğini söyleyerek isabetli bir tahminde bulunmuştu. Lasry bu tahmini yaptığında Bitcoin henüz 7.400 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 40.000 dolar seviyesini ilk kez 7 Ocak 2021’de gördü. Varlık ATH seviyesine ise 64.895 dolar ile 14 Nisan 2021’de ulaştı. Bunun ardından ise 30.000 dolara kadar bir düşüş gerçekleşti.

Bitcoin İçin Dönüm Noktası mı?

Lasry yaşanan büyük düzeltmenin ardından varlığın nasıl bir yön çizeceğinden ise emin olmadığını söylüyor. Lasry, Bitcoin değerinin 100.000 dolara kadar çıkabileceğini ancak bununla beraber 20.000 dolara kadar gerileyebileceğini de tahmin ediyor.

“Dürüst olmak gerekirse varlığın nereye doğru gideceğini bilmiyorum.”

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, Coinmarketcap verilerine göre 32.003 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner