Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Sıçrama İçin ABD’nin Yeni Teşvik Paketini Bekliyor

Bitcoin (BTC) birkaç saat önce kripto para biriminin yükseliş ivmesi kazandığını gösteren 10.

Bitcoin BTC Sıçrama İçin ABDnin Yeni Teşvik Paketini Bekliyor

Bitcoin (BTC) birkaç saat önce kripto para biriminin yükseliş ivmesi kazandığını gösteren 10.250 doları aştı. Aynı zamanda Beyaz Saray (White House) ekonomi danışmanı Larry Kudlow, hükümetin Amerikan vatandaşlarına 1.200 dolar yardımda bulunacağını bildirdi. Bu yardım, Coronavirus pandemisi sebebiyle yapılan ikinci yardım olacak.

Bitcoin 10.250 Doları Aştı

Birkaç saat önce, Bitcoin son 24 saat içinde %5,50’den fazla büyüdükten sonra 10.200 doları aşabildi. Aynı zamanda, dijital para biriminin piyasa değeri 190 milyar dolara yaklaşıyor.

27 Temmuz’da Larry Kudlow, ABD hükümetinin Coronavirus krizi nedeniyle 1.200 dolarlık yeni bir yardımın yapacağını duyurdu. Birçok ülke şu anda pandemiden ciddi şekilde etkilenirken, birçok ülke ise virüsün ekonomik sonuçlarıyla başa çıkamıyor.

Yardımlar Bitcoin’e

Mevcut krizden sonra çok sayıda ABD’li işini kaybetti. Birçoğu şu anda yeni iş aramaya çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri mevcut ekonomik gerilemeye rağmen yeni işler üretmeye devam ediyor.

Bir önceki yardımların çoğunun Bitcoin ve kripto paralara aktığını belirtmek gerekir. ABD’in önde gelen kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kullanıcıların 1.200 dolarlık çekini aldıktan sonra, bu miktara eşit mevduat sayısının %0,1’den neredeyse %0,4’e fırladığını bildirdi.

Bitcoin şu anda çok önemli bir fiyat seviyesinde. 10.300 dolar seviyesi aşılabilirse belki de 11.000 dolar seviyesi görülebilir. Geçen yıl, mevcut fiyat, farklı durumlarda direnç seviyesi olarak çalıştı. Aynı zamanda, MACD dijital para birimi ve geleceği için kesinlikle çok olumlu olabilecek sinyal üretiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner