Yükleniyor...

Bitcoin Hakimiyeti Düşmeye Devam Ederken, Altcoin’ler Patlamaya Hazırlanıyor

Bitcoin’in (BTC), kripto para piyasasındaki hakimiyeti yıllardır sürdürüyor.

Bitcoin Hakimiyeti Düşmeye Devam Ederken Altcoinler Patlamaya Hazırlanıyor

Bitcoin’in (BTC), kripto para piyasasındaki hakimiyeti yıllardır sürdürüyor. BTC, hâlâ bu gücü elinde tutarken, gücünde bir düşüş, altcoinler için bir canlanma anlamına gelebilir. Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin’in piyasa değerinin kripto para birimi alanının geri kalanıyla karşılaştırılmasında kullanılan bir metriktir. Raporlar, uzmanlar tarafından bir altcoin rallisinin dönüm noktası olarak tanımlanan bir seviye olan Bitcoin hakimiyetinin %58’e yakın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in hakimiyeti neredeyse bir yıl önce zirveye ulaştı ve o zamandan beri istikrarlı bir düşüş gösterdi, yani kripto alanının geri kalanı üzerindeki hakimiyeti dengede asılı kaldı. Bir altcoin sezonunun bu yıl uzmanlar tarafından gerçekleşeceği tahmin edilmesine rağmen henüz tam olarak tezahür etmiyor, ancak Bitcoin’in piyasada öngörülebilen bir çöküşü ile altcoin’ler toplanma şansına sahip olabilir. Altcoin’ler, yılın başından beri biraz ivme kazandı, ancak hakimiyetteki bu boşluğu değerlendiremezlerse Bitcoin geri döner ve hakimiyetini tekrar kurar.

Geçen ay Bitcoin tarafından yapılan iki kısa süreli ralli, fiyatı üçüncü günde durma noktasına gelene kadar altcoin’ler için düşüşe sebep olarak altlara giriş için fırsat verdi. Uzmanlar, bu yıl uzun süren yatay seyri, değerlerini düşüren veya BTC’ye karşı duran altcoin’lere bağladılar. Bitcoin ve diğer kripto varlıklar arasında her zaman doğrudan bir korelasyon vardır, çünkü Bitcoin her patladığında, iki durum belirir: Birinci durumda altcoin’ler sert düşerken ikinci durumda BTC sağlam tutuşunu gevşetene kadar altcoin’ler herhangi bir bağımsız momentum kazanamaz.

Altcoin Rallisi Olgunlaşıyor

Şubat ayında, birçok altcoin kripto piyasasında olağan üstü kazanımlar gerçekleştirdi ve BTC hakimiyeti %60’a düştü. Bununla birlikte, Bitcoin’in hakimiyeti üzerinde olumsuz bir grafik oluşumu ile, biraz beklenen altcoin ralli nihayet gerçekleşebilir. Ralliye liderlik eden Ethereum, 500 dolarlık bir hedefle önemli bir atılım gördü ve uzmanlara göre, bu nihayet altcoin’lerin ralli için ihtiyaç duyduğu kıvılcımı sağlayabilir.

Compound (Comp), Cardano (ADA), Chainlink (LINK) ve Kyber Network (KNC), Bitcoin ve USD’ye karşı önemli bir değer artışı gördüler. Comp, geçen aydan bu yana %500’ün üzerinde değer kazandı ve bir noktada, lansmanı sırasında başlangıç ​​fiyatından %1000’den fazla yükseldi. Bitcoin’in hakimiyet metriği yavaş yavaş kritik seviyesine doğru ilerliyor ve altcoin’ler bundan daha iyi performans göstermeye devam ederse, yakında olağan üstü bir ralli meydana gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner