Yükleniyor...

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC’in 10 Bin Doların Üzerinde Kalma Şansı Nedir?

Bitcoin (BTC) ve Top 10 listesindeki diğer tüm kripto paralar, hafta başından bu yana büyümelerini sürdürdü.

bitcoin btc 2

Bitcoin (BTC) ve Top 10 listesindeki diğer tüm kripto paralar, hafta başından bu yana büyümelerini sürdürdü. Ancak, Bitcoin (BTC) 10.000 doların üzerinde patlarken, altcoinler büyük bir büyüme belirtisi göstermedi.

Bitcoin (BTC) için hakimiyet oranı, 10.000 dolar işaretine doğru roketlendikten sonra geri döndü. Mevcut endeks %60.4 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in (BTC) 10.000 Dolar Seviyesini Kırdı

Bitcoin (BTC) hafta başından beri yükselişte; ancak bugün BTC neredeyse 10.300 dolara ulaşarak keskin bir büyüme gerçekleştirdi. Öte yandan, son 7 gündeki artış %8,28 oranına ulaştı.

Bitcoin (BTC) saatlik grafikte bir düzeltme aşamasına girdi. Bitcoin’in işlem hacmi ve likiditesi en düşük seviyelerdedir, bu düşüşün henüz tamamlanmamış olabileceği anlamına gelmektedir. Alıcıların herhangi bir direnç gösterebileceği en yakın seviye, 9.750 dolarlık seviyedir. Ayılar yukarıda belirtilen işaretin altına inerse, yükseliş senaryosu iptal edilir.

4H grafiğine bakıldığında durum, ayılar girişimde ele geçirildiği için benzerdir, çünkü Bitcoin (BTC) 10.000 dolar işaretinin üzerine çıkamadı. Bu mumda, işlem hacminde, genellikle bir yükselişin son dalgasında gerçekleşen keskin bir artış oldu. Şu anda, boğaların düzeltmenin sonu olabilecek 9.650-9.700 dolar arasındaki büyümeyi sürdürmeleri gerekiyor. Bu olasılık önümüzdeki birkaç gün için geçerlidir.

Daha büyük zaman aralığına bakıldığında, mevcut fiyat patlaması birkaç gün süren birikim dönemi sonucunda meydana geldi. Dahası, işlem hacmi sürekli artmaktadır. Şu anda, trader’ların 9.350 dolarlık işareti bulunan Bollinger Bantlarının temel çizgisine dikkat etmeleri gerekiyor. Boğalar bu seviyeden sıçrarsa, artış muhtemelen devam edecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner