Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kritik 10 Bin Dolar Seviyesini Kırdı, Sırada Ne Var?

Bitcoin birkaç gündür heyecanlı günler yaşıyor.

bitcoin 100 k

Bitcoin birkaç gündür heyecanlı günler yaşıyor. Geçen hafta 9.200 dolar seviyesinde başladıktan sonra varlık, şu anda haberin yazımı itibariyle 10.298 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Pazartesi günü piyasaya sürülecek bir ABD teşvik paketi Bitcoin’in kaderini değiştirebilir. Sonuçta önceki teşvik paketinin, Mart ayından şu ana kadar finansal piyasalardaki büyük toparlanmanın arkasında olduğu belirtilmişti. ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin, bir sonraki teşvik paketinin Pazartesi günü sunulacağını belirttiğinden, Bitcoin önümüzdeki günlerde daha fazla güç kazanabilir.

Yeni Teşvik Paketi, Bitcoin Rallisine Yardımcı Olabilir

Salgın hastalığın en çok etkilediği ülke olan ABD’de işsizliğin artması ve diğer tedbirlerin süresinin dolması nedeniyle, son zamanlarda daha fazla teşvik paketi sunma konusunda bir tartışma ortaya çıktı. Sonuç olarak ekonomi dibe batarken, düzinelerce milyon işsiz kaldı.

First Squawk’a göre, pandemi için dört aşamalı teşvik paketi Pazartesi günü tanıtılacak. Planlanan paket toplamda 1 trilyon dolar olacak ve 1200 dolarlık teşvik paketleri içerecek.

Daha fazla teşvik paketi verilmesi ayrıca Bitcoin açısından faydalı olacak. Fiat paranın merkez bankaları tarafından toplu olarak basıldığı bir dünyada, BTC’nin arzının sınırlı olması onu öne çıkarır ve bunu Bitcoin destekçilerinden Wall Street uzmanlarına kadar herkes söylemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner