Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Sihirli Bir Biçimde Yükselmeyecek

Morgan Creek Capital Management'ın kurucusu Mark Yusko, yakın zamanda yapılan bir röportajda 400 bin dolarlık fiyat tahminini tekrarladı.

mark yusko bitcoin 400 bin dolar

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, yakın zamanda yapılan bir röportajda 400 bin dolarlık fiyat tahminini tekrarladı. Yusko ayrıca Bitcoin’in yarılanmadan hemen sonra sihirli bir biçimde yükselişe geçmeyeceğini de dile getirdi. Bitcoin’in (BTC) altının piyasa değerine ulaşır ulaşmaz, 400 bine çıkacağını düşünen Yusko, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin’in piyasa değeri, altının piyasa değerine eşitlenirse (ki bunun tamamen mantıklı olduğunu düşünüyorum), 400 bin ila 500 bin dolar arasında bir fiyatı kolaylıkla görebiliriz.”

Bitcoin’in Son Rallisi

Bitcoin’in en son rallisinde 9 bin 400 dolara çıkması hakkında konuşan Yusko, bunun basit bir arz ve talep hikayesi olduğunu iddia ediyor. Amerikalı yatırımcı iki tür alıcı olduğunu açıklıyor – esnek hodler’lar ve spekülatörler. İkincilerin kısa vadeli fiyat hareketlerinden sorumlu olduğunu belirtiyor. Yusko, 12 Mart’taki “Kara Perşembe”yi dikkat çekici bir örnek olarak hatırlatıyor. Şu an itibariyle, top boğaların elinde gibi görünüyor ve sadece dört gün içerisinde halving gerçekleşecek.

Ertesi Gün Yükselmeyecek

Yusko, fiyatın yarılanma olayından bir gün sonra “sihirli bir şekilde” yükselmeyeceğini söyledi. Durumun boğalar için kısa süreli bir hayal kırıklığına neden olacağını anlattı:

“Hatta halving’den sonra düşüş bile olabilir ve sonra tüm zamanların en yükseğine yavaş ve istikrarlı bir biçimde tırmanırız.”

Finansal riskten korunma fonu yöneticisi, BTC’nin 2021’de yeni zirvelere ulaşmadan önce 100 bin dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner