Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İşlem Hacmi Yüzde 75 Yükseldi

Kripto para dostu banka Silvergate tarafından yapılan bir açıklamaya göre, 2020'nin ilk çeyreğinde dijital para müşterilerinin sayısında ve Bitcoin işlem hacminde artış yaşandı.

btc bitcoin işlem hacmi yüzde 75 yükseldi

Kripto para dostu banka Silvergate tarafından yapılan bir açıklamaya göre, 2020’nin ilk çeyreğinde dijital para müşterilerinin sayısında ve Bitcoin işlem hacminde artış yaşandı. Açıklamada, Bitcoin (BTC) işlem hacminin yüzde 75 yükseldiği dile getirildi.

2020 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği kazançlara ilişkin bir rapor hazırlayan banka, Silvergate Exchange Ağı’ndaki (SEN) Bitcoin işlem hacminin bir önceki çeyreğe göre yüzde 75 büyüdüğünü belirtti. SEN’in BTC işlem hacmi de yüzde 118 artarak 31 binden fazla işlem gerçekleştirdi.

Nisan 2020 itibariyle banka, kripto para borsaları ve madenciler, saklama hizmeti ve küresel yatırımcılar dahil olmak üzere 850 dijital para birimi ile ilgili olarak tüm müşterilerine hizmet sunuyor. Pek çok kurum ve kişi, mart ayında yaşanan düşüşün negatif etkilerini görürken Silvergate 12 Mart krizinden sonra 447 milyon dolarlık BTC mevduat artışı bildirdi. Firma ilk çeyrek performansı için dijital varlıkların ek genişlemesi ve gelecekteki potansiyel oynaklıklar için “iyi konumlandırılmış” olduğuna inanıyor.

Volatilite Harika Bir Testti

Banka, oynaklığın (volatilite) SEN için iyi bir test olduğunu söyledi. Halen pilot aşamada olan borsa, BTC kullanan kurumsal müşterilerine kaldıraçlı ticaret imkanı sunuyor:

“ilk çeyrekte biraz oynaklık gördük ve sistemimizin iyi çalıştığını söylemekten mutluluk duyuyoruz.”

Silvergate, bu program aracılığıyla birinci çeyrek için BTC teminatlı kredilerinde 12,5 milyon dolarlık işleme ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner